معاون سابق روحانی در کابینه رئیسی حضور دارد؟

الهام امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم، در رابطه با “حضور زنان در کابینه رئیسی” گفت: وزارتخانه جایی است که مسائل مهم مربوط به کشور در آن رقم می خورد و تصمیم گیری و سیاست گذاری در آن حاصل می شود، به همین علت باید بر مبنای شایسته سالاری انتخاب صورت گیرد، چه مرد چه زن باید تجربیات لازم و نگاه تخصصی و انقلابی همراه با تعهد و التزام به پیشرفت و خدمت به مردم را داشته باشند. نمی توان پیش بینی کرد که چند درصد از مسئولیت ها در دولت رئیسی به زنان اختصاص داده میشود. اما نگاه ایشان را نگاهی نمی بینم که بخواهد مانعی برای حضور زنان باشد، همسر ایشان از اساتید برجسته شهید بهشتی هستند ایشان با حوزه مدیریت خانمها و کار کارشناسی آشناییت دارد، بنابراین اگر خانمی تجربیات لازم را داشته باشد و بتواند، وزارتخانه را بخوبی اداره کند و از عهده کلان یک وزارتخانه بربیاید بعید می دانم که گزینه اول ایشان خانم نباشد.

او در پاسخ به این سوال که ایا تاکنون برای حضو در کابینه ایشان با شما صحبتی صورت گرفته است، گفت: خیر تاکنون بحثی مطرح نشده است. 

امین زاده در رابطه با حضور و تمایل نمایندگان مجلس در کابینه رئیسی بیان کرد: نمی شود فردی که نماینده مجلس است بخواهد در قوه مجریه باشد، افراد متخصص به اندازه کافی وجود دارند، نمایندگان هم می توانند با خیال راحت کارشان را انجام بدهند، مطمئن باشید افرادی به قوه مجریه راه می یابند که می توانند بخوبی کار خودشان را انجام دهند. لذا تفکیک قوا و تقسیم قوا اقتضاء می کند افرادی که مردم روی آنها سرمایه گذاری کردند و حضورشان در پارلمان تصویب شده در همانجا باقی بمانند. با توجه به آنکه انتخاب گزینه های کابینه به عهده کمیته های انتصاب است، آنها ارزیابی لازم را انجام میدهند و سوابق افراد و پاک دستی آنها و تخصص آنها و تجربه و تعهد و توان فکری جسمی و فکری آنها ارزیابی می شود و پس از آن اسامی، به آقای رئیسی اعلام می شود و سهم خواهی در کابینه ایشان هیچ معنایی ندارد، شایسته سالاری مهم است. مردم انتظار دارند افرادی که برای وزارتخانه مربوطه شایستگی لازم را دارند عهده دار آن شوند، آقای رئیسی خودشان را ملتزم کردند تا با مردم صحبت کنند و برای مردم توضیح دهند و قاعدتا هر چهره ای که در کابینه می نشیند این توضیحی دارد که به چه دلیل این فرد در کابینه نشسته است و بررسی ایشان خیلی دقیق است و امیدواریم افرادی در کابینه جا بگیرند که با همدلی و هماهنگی، مشکلات کشور را حل کنند.

معاون سابق روحانی در کابینه رئیسی حضور دارد؟

امین زاده بیان کرد: کابینه دولت سیزدهم با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد و تکیه بر پروژه ها و برنامه های که دارد بایستی اشتغال و مسکن را همانگونه که آقای رییسی هم بیان کردند در اولویت قرار دهد، بحث نظارت بر قیمتها از اهمیت زیادی برخوردار است، مردم مایل هستند تا این در دستور قرار گیرد، بحث برقراری تعاملات بین المللی با کشورهای همسایه و برقراری متوازن روابط در دیپلماسی خارجی با کشورهای مختلف جهان و رفع موانع تولید از دیگر برنامه های اولویت دار دولت سیزدهم باید باشد، آقای رییسی همانطور که در قوه قضائیه خط تولید کارخانه ها و برگشتن کارگران به سر کارهایشان را انجام دهند این ها نیز در قوه مجریه هم اولویت دارد. آقای رئیسی با وزیر صنعتی که تعیین می کنند و مشاورانی که در حوزه اقتصاد و صنعت دارند ان شاالله بتوانند به اصطلاح دست فعالان اقتصادی ایرانی را بگیرند. 

امین زاده افزود: تضادها، برخوردها و چالش ها و دعواهایی که در بین قوا وجود داشت منجر به حاشیه راندن مسائل و مشکلات اصلی جامعه می شود و به سمت دعواهای سیاسی و گروهی وحزبی میرود و در این بین مردم ضرر می کنند، دود دعوا و مخاصمه و اختلاف نظر بین قوا صرفا به چشم مردم می رود و کشور را عقب نگاه می دارد. در بسیاری از کشورهای جهان  اگر همکاری و همدلی بین قوا باشد، بجای اینکه بخواهند دعوا و چالش کنند و بخواهند مچ گیری کنند اگر همدلی و همکاری باشد به مراتب کارها بهتر پیش می رود و موفقیت و پیشرفت کشور را در پیش خواهد داشت.

27215

سیاسی
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی