نوید محمودی: طالبان مردم سرزمینم را آواره کرده است

نوید محمودی کارگردان افغانستانی سینمای ایران که فیلم‌هایی را با موضوع مهاجرت افغان‌ها مانند مردن در آب مطهر را کارگردانی کرده است، دلنوشته‌ای را منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید:

«متأسفانه چند روز است مدام اخبار جنگ و پیشروی طالبان در افغانستان شنیده می‌شود و پس از آن خبر پیروزی نیروهای دولت و عقب نشینی طالب‌ها به گوش می‌رسد. می‌دانم که طالبان صدای مرا نمی‌شنوند چون اصلاً  قرار نیست شنونده باشند. ایمان دارم که آنها برای شنیدن آموزش ندیده‌اند. اما احساس می‌کنم باید گفته شود، باید حرفی بزنم، باید به طالب‌ها گفته شود که این فرزندان افغانستان آینده می‌خواهند این فرزندان حق زندگی دارند، حق دارند در سرزمین خودشان بایستند، زمین بخورند و باز برخیزند و امیدوارتر از پیش حرکت کنند، حق دارند رشد کنند و مفید باشند، کمترین انتظارشان از شما زندگی آرام است با کمترین امکان‌ها  که از آنها دریغ می‌کنید، شما باز و باز و باز هم خطا می‌کنید کاری می‌کنید که سال‌ها است بی‌ثمر است، کاری که در نهایت بی‌سرزمینی به دنبال دارد، شما صاحبان افغانستان را که خاک و سرزمین دارند آواره خاکی دیگر می‌کنید.

این ها، همان‌ها که شما نمی بینید و تلخ می‌کشیدشان کودکانی هستند که سال‌ها است درد گذشته را خاک کرده‌اند و خیال‌های خوب برای خودشان و شما در سر دارند. اینها می‌خواهند پرنده باشند، برگ برنده باشند، پایان گریه‌ها قاصد خنده باشند.

بیش از ۴۰ سال جنگ و سه نسل مهاجر بس است. این درد برای کل جهان بس است لطفاً سلاح را کنار بگذارید و اجازه بدهید این کودکان زندگی کنند.»

۵۸۵۸

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی