۹۵۰ نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های ایرانی جذب شدند

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اشتغال ۹۵۰ نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داخلی نتیجه اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir) است. ظرفیت‌هایی که به امید کسب موفقیت‌های بیشتر مهاجرت کردند و امروز با ارائه تسهیلات و مزایای این برنامه به بازگشت ترغیب شدند و به ایران آمدند.

برنامه‌ای که بر اساس گزارش آخرین گزارش علم یونسکو ۲۰۲۱ درباره «بررسی وضعیت علم، فناوری و نوآوری در ایران» که خرداد ماه ۱۴۰۰ توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) منتشر شده، به عنوان یکی از نمادهای رشد شاخص‌های زیست بوم فناوری و نوآوری معرفی شده است. این برنامه‌ اشتغال تعداد زیادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور در استارتاپ‌ها و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را در پی داشته است.

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده با اجرای این برنامه تاکنون ۹۵۰ نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مشغول به کار شدند؛ کاری که توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور را در پی داشته و فضا و شرایط برای بازگشت این افراد و ظرفیت‌های دانشی به کشور را فراهم کرده است.

شکل گیری ۳۲۰ شرکت توسط این افراد هم از دیگر مزایا و اتفاقات خوبی است که در پی اجرای این برنامه و ارائه حمایت‌ها و تسهیلات به متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور رخ داده است. این موضوع کمک کرده است تا ورود فناوری و نوآوری به کشور تسهیل و جامعه و صنایع از توانمندی و ظرفیت این افراد بهره‌مند شوند.

آموزش
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی