قیمت پرواز تهران مشهد اعلام شد

در روزهای اخیر موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما در آستانه روز میلاد امام رضا (ع) سبب شد تا سازمان هواپیمایی کشوری به این موضوع ورود کرده و ایرلاین‌ها را به بازگرداندن قیمت‌ها به نرخ نامه توافق شده ملزم کند.

محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز ساعتی قبل گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، تلاش سازمان هواپیمایی کشوری و پیگیری رسانه‌ها، قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل بازگشت و افزایش قیمت بلیت منتفی شد.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) موظف شدند مابه‌التفاوت قیمت بلیت را به مسافرانی که بلیت را گران خریدند، پرداخت کنند.

به گفته ذیبخش، مسافران برای دریافت این مابه التفاوت باید ابتدا به شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کرده و در صورت عدم دریافت پاسخ، شکایت خود را در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشوری ثبت کنند تا سازمان این موضوع را پیگیری کند.

طی ۲۴ ساعت اخیر، ایرلاین‌ها بدون اخذ مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری، اقدام به افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما کرده بودند که با فشار رسانه‌ها، سازمان هواپیمایی کشور این افزایش قیمت را غیر قانونی اعلام کرد.

با وجود اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر بازگشت قیمت‌های بلیت هواپیما به نرخ‌های قبل، اما همچنان قیمت بلیت پروازهای مشهد برای امشب (۳۱ خرداد) در نرخ‌های نجومی و تا یک میلیون تومان در حال فروش است.

قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

وزیر راه: من از طریق رسانه‌ها متوجه افزایش قیمت بلیت هواپیما شدم

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز (۳۱ خرداد) دقایقی قبل در گفت وگو با رادیو پیام اظهار کرد: این افزایش قیمتی که در بلیت پروازهای داخلی رخ داد، بدون هیچ هماهنگی بوده و مراحل قانونی را طی نکرده بود.

وی افزود: من از طریق رسانه‌های مطلع شدم که چنین اقدامی صورت گرفته است؛ بلافاصله دستورات لازم داده شد و هواپیمایی کشوری هم این امر را متوقف کرد. بنابراین افزایش قیمت قانونی ای در کار نبوده و بازگشت قیمت‌ها به قبل، تصمیم به هنگامی بوده که اتخاذ شده است.

وزیر راه و شهرسازی درباره بازگرداندن مابه التفاوت نرخ‌ها آن دسته از مسافرانی که بلیت را با قیمت‌های بالا خریداری کرده اند، گفت: این دسته از مسافران با مراجعه به سامانه رسیدگی با شکایات از شرکت‌های هواپیمایی در وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری، این اتفاق را پیگیری کنند.

ایرلاین‌ها افزایش قیمت بلیت نمی‌دهند؛ آژانس‌ها گران می‌کنند

اسلامی افزود: الزاماً شرکت‌های هواپیمایی مبادرت به افزایش بلیت نمی‌کنند آژانس‌ها بیشتر در این امر دخالت کنند؛ مسافران هم به سازمان هواپیمایی مراجعه کنند.

وزیر راه گفت: این اتفاق چند ساعت بیشتر نبود و ما بلافاصله ورود کردیم و جلوی ادامه دار شدن آن را گرفتیم.

۲۲۳۲۲۷

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

اقتصاد
 
خرید و فروش بیت کوین BTC در نوبیتکس
دانلود جدیدترین سریال‌های ایرانی
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی