عابدینی :دوست دارم پرچمدار ایران باشم

مهری رنجبر: مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی سابر، با هتریک حضورش در المپیک، کاندیدای پرچمداری کاروان برای افتتاحیه هم هست. او هم خیلی صریح از علاقه اش برای پرچمداری کاروان در توکیو می گوید:«این خبر را شنیده ام و دوست دارم با هتریک حضورم در المپیک، پرچمدار باشم. من هم خوشحالم از این اتفاق .فکر می کنم کسی که پرچمدار کاروان ایران در المپیک می شود، شایسته باشد.

البته او می داند به جز خودش، سعید معروف و صمد نیکخواه  بهرامی، هم کاندیدای پرچمداری هستندف اما نمی داند  شانس کدامیک بیشتر است و می گوید:«نمی دانم .  اما شک نکنید نفر شایسته پرچمدار کاروان می شود.»

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی سابر، با اینکه هنوز مصدومیت کتفش خوب نشده، اما دیگر بدون توجه به ان تمرین می کند و می گوید:«کتفم اذیت می کند، من برای درمانش هم دو بار prp کردم  اما فایده نداشت و حالا هم بی خیال شده ام و با همین مصدومیت تمرین را ادامه می دهم و در المپیک هم حاضر می شوم.»

او با رضایت از اردوی 10 روزه  گرجستان می گوید:« این اردو،  یکی از بهترین اردوهایی بود که تا به حال داشتیم.عالی بود، بچه ها با تمرین در این اردو به آن حالتی که باید برگشتند. ما جدای از تمرین، در مسابقه درون اردویی، محک جدی   خوردیم، که برای کادر فنی خیلی مهم بود.علی پاکدامن و محمد رهبری با مقام اولی و سومی در مسابقه انفرادی، عالی بودند. علی، افی تی ششمیرباز فرانسوی را برد و محمد هم ساندرو گرجستانی که به ترتیب رنکینگ 7 و 11 جهان را دارند.»

ما امسال برای المپیک، شانس مدال داریم. خدا معمولا یک شانس را جلوی پای ما قرار می دهد. حالا هم برای المپیک وضعیت همه ما خوب است و ما امیدواریم هم به مدال انفرادی و هم تیمی .

عابدینی از مسابقه انفرادی و تیمی درون اردویی هم می گوید:«غیر از مسابقه انفرادی، مسابقه تیمی هم داشتیم که من ، علی پاکدامن و و محمد رهبری یک تیم بودیم، فرزاد باهر، محمد فتوحی و نیما زاهد هم تیم دیگر، فرانسه  و مصر هر کدام دو تیم داشتند، گرجستان و ازبکستان هم همین طور که تیم ما  اول شد. مسابقه خیلی خوبی بود.»
به نظر شمشیرباز المپیکی، مسابقه درون اردویی، بیشتر چلنج بوده تا محک آمادگی اش. او این طور توضیح می دهد:« حالا 40 روز مانده به المپیک ،برای محک آمادگی، زود است، اما  اردوی گرجستان، برای ما  چلنجی بود و می دانیم کجا کار هستیم وباید چه کار کنیم.»

کاپیتان تیم ملی سابر درباره دیگر شمشیربازان حاضر در اردوی گرجستان این طور توضیح می دهد:«ما و مصر جزو تیم های حاضر در این اردو بودیم که  سهمیه تیمی المپیکی داریم و فرانسه، گرجستان، ازبکستان و تونس هم  شمشیرباز المپیکی دارند. در مجموع 35 شمشیرباز بودیم که 10 روز با هم تمرین  مشترک داشتیم، صبح ساعت 9 تا 10 گرم می کردیم  و پلی متریک انجام می دادیم و 10 تا 13 بعداظهر هم با هم شمشیربازی می کردیم.»

عابدینی هیچ نگرانی بابت کرونا در این اردو نداشته :«ما اصلا نگرانی نداریم، چرا که ما واکسن زده ایم و بعد هم قبل از آمدن به اینجا تست داده ایم و حتی برای برگشت به تهران هم اینجا تست دادیم، البته همه پروتکل های بهداشتی هم در اردو رعایت می شود.»
او شک ندارد، امسال مردم، از توکیو، خبرهای خوشی می شنود و می گوید:« تجربه ای که سال 2006 من گرفته ام این است که خدا می گوید از تو حرکت و از من برکت.من این تجربه را آویزه گوشم کرده ام  و از آن به بعد طبق همان کار می کنم. من تمرین می کنم تا برای المپیک آماده شوم، اگر خدا بخواهد، در توکیو، مدال می گیرم.ما امسال برای المپیک، شانس مدال داریم. خدا معمولا یک شانس را جلوی پای ما قرار می دهد. حالا هم برای المپیک وضعیت همه ما خوب است و ما امیدواریم هم به مدال انفرادی و هم تیمی . شاید هم هر دو مدال را بگیریم.»

پربینننده های سرویس ورزشی

*تاخیری که باعث شد طارمی به رئال نرود

*اتفاقی که برای بیرانوند افتاد

*تصمیم مهم علیرضا جهانبخش

251256
 

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی