پایگاه‌های اوقات فراغت دانش آموزان از ۵ تیرماه آغاز به کار می‌کند

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی با یادآوری هدف گذاری فعالیت ۳۰ هزار پایگاه تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان در کشور، افزود: پیش بینی شده است، حدود سه میلیون دانش‌آموز در فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت کنند.

وی درباره برنامه ریزی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان کرونایی اظهار داشت: برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌های وسیعی تدارک دیده شده؛ حدود ۳۰ هزار پایگاه هدف گذاری و در شبکه شاد زیرساخت‌های لازم در این باره ایجاد شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پیش بینی شده است حدود سه میلیون دانش‌آموز در این بستر در فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت کنند. باید از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف استفاده کنیم تا بتوانیم اوقات فراغت خوبی را برای دانش‌آموزان رقم بزنیم.

کاظمی ادامه داد: کانون‌های ورزشی، کانون‌های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن‌ها، مدارس، پژوهش سراها و کتابخانه‌ها دست به دست هم داده اند تا بتوانیم با ظرفیت‌هایی که در شبکه شاد ایجاد شده،‌ فعالیت‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان را به خوبی رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: بعد از اتمام ثبت نام دانش‌آموزان در سامانه همگام، در شبکه شاد کلاس بندی‌ها آغاز می‌شود. افتتاحیه این برنامه نیز به میزبانی استان زنجان، درپنجم تیرماه خواهد بود.

در جدول زمان بندی اعلام شده مدیران تا ۱۵خرداد فرصت داشتند نسبت به تعریف دوره اقدام کنند و بعد از آن باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا دانش‌آموزان با ورود به سامانه همگام نسبت به ثبت نام در کلاس‌ها اقدام کنند. ثبت نام دانش‌آموزان تا فردا سه شنبه، اول تیرماه ادامه دارد. 

همچنین به زودی با ایجاد پنجره ای در صفحه اصلی شاد، این شبکه دانش‌آموزی «پایگاه تابستانی من را» مثل «مدرسه من» ایجاد می‌کند و با انتقال اطلاعات از سامانه همگام به شاد، شبکه شاد قادر خواهد بود طبق کلاس‌های تعریف شده در سامانه همگام، از سوی مدیران پایگاه‌های تابستانی، گروه‌های کلاسی را ایجاد و در دسترس قرار دهد.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی