صدور احکام همسان سازی اعضای هیأت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای آغاز شد

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه فنی وحرفه ای، ابراهیم صالحی عمران افزود: در راستای اجرای مصوبه صورتجلسه نشست فوق العاده هیات امنای این دانشگاه و پس از موافقت سازمان برنامه و بودجه احکام افزایش ضرایب فوق العاده ویژه اعضای هیأت علمی این دانشگاه صادر شد.

وی یادآور شد: در مرحله اول افزایش ۳۰ درصدی که پس از تأمین اعتبار از جزء دو بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ و تخصیص به دانشگاه قابل پرداخت است.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: در این دانشگاه ۶۶۸ عضو هیات علمی مشغول به فعالیت هستند که با صدور این احکام ماهانه بیش از ۲۰ میلیارد ریال بار مالی برای دانشگاه خواهد داشت.

صالحی عمران خاطرنشان کرد: بدیهی است احکام اعضای هیات علمی متقاضی تمام وقت ویژه نیز پس از تایید فرایند درخواست و تایید کمیته ترفیعات معاونت آموزشی دانشگاه متعاقباً احکام متقاضیان و مشمولین طرح در ماه جاری صادر می شود.

وی تشریح کرد: جز دو بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه از محل ارایه حق الامتیاز واگذاری سهام و حقوق مالکانه دولت، واگذاری طرح های تملک دارایی سرمایه ای و طرح های سرمایه گذاری متعلق به دولت و شرکت های دولتی و واگذاری اموال و دارایی های غیر منقول مازاد دولت تامین و از طریق سازمان برنامه و بودجه جهت هزینه کرد در جزهای این بند از تبصره قانون بودجه منجمله همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی، رتبه بندی معلمان و غیره تخصیص می یابد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای تصریح کرد: در اجرای دستور پنجم مصوبه هیأت امنای دانشگاه موضوع اصلاح تاریخ اجرای افزایش ضریب تا سقف ۵۰ درصد حقوق و فوق العاده های اعضای غیر هیأت علمی از اول بهمن ۱۳۹۹ به اول اسفند ۹۸ به صدور احکام کارگزینی آغاز شده است که محل تامین آن نیز مانده سنوات اعتبارات مصرف نشده سال های قبل و درآمد اختصاصی در سال جاری قابل پرداخت خواهد بود.  

صالحی عمران خاطرنشان کرد: در دانشگاه فنی و حرفه ای تعداد هزار و ۸۸۰ شاغل به عنوان عضو غیر هیأت علمی فعالیت دارند که اجرای این برنامه نیازمند بیش از هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار است. منابع اعتباری این دو بند در قانون بودجه متفاوت بوده و امکان جابجایی آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: در اجرای قانون تفسیر بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه و مجوز سازمان اداری و استخدامی مبنی بر تبدیل وضع ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که به صورت قراردادی و شرکتی در دانشگاه فنی و حرفه ای تا پایان سال ۱۳۹۹ اشتغال تمام وقت داشته اند در حال اجرا می باشد.

وی همچنین گفت: پس از طی مراحل اداری و تاییدیه های گزینش، اطلاعات اکثر مشمولین در سامانه کارمند ایران بارگذاری شد و پس از اخذ کد کارمندی از سوی این سازمان به استخدام رسمی قطعی تبدیل وضعیت می شوند.

آموزش
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی