سهم عابران پیاده در تصادفات نوروزی اعلام شد

به گزارش عرشه آنلاین،  سردار سید کمال هادیان فر اظهار کرد: در حال حاضر با افزایش ۴۷ درصدی تقریبا ۵۲ میلیون تردد رفت و برگشت در کشور به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه میزان جان باختگان سفرهای نوروزی ۲۲.۵ درصد کاهش داشته که آماری چشمگیر است، در عین حال تاکید کرد: اما نباید فراموش کنیم که هنوز هفت روز از تعطیلات نوروزی باقی مانده است.

رئیس پلیس راهور انتظامی کشور با بیان اینکه با توجه به شرایط جوی ناپایدار محورهای شمالی کشور تمایل مردم برای سفر به استان‌های جنوبی افزایش داشته است، تصریح کرد: نکته حائز اهمیت عامل خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که در حال حاضر ۳۰ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده است و می‌تواند منتج به وارونگی خودروها شود.

به گفته هادیان‌فر، ۱۶ درصد از تصادفات نوروزی مربوط به عابران پیاده و عمدتا با افراد کهنسال و یا کودکان کم سن وسال است.

هادیان فر با درخواست از مردم برای رعایت قوانین و مقررات رانندگی، درباره اهمیت توجه رانندگان به قوانین برای جلوگیری از تصادفات، ادامه داد: برخی رانندگان بی‌توجهی می‌کنند که از جمله این بی‌توجهی‌ها سرعت و سبقت غیر مجاز و عدم توجه به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه است.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم زمان بازگشت از سفر را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند، تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم زودتر از پنجشنبه باز گردند و زمان بازگشت خود از سفر را به پنجشنبه و جمعه موکول نکنند.

منبع: ایسنا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها