بازتاب نمایش فیلم «قصیده گاو سفید» در فضای روباز برلین

بخش دوم و تابستانی جشنواره فیلم برلین از ۱۹ خرداد (۹ ژوئن) آغاز شده و تا فردا ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) ادامه خواهد داشت و طی آن مجموعه‌ای منتخب از آثار جشنواره در ۱۷ سینمای روباز شهر برلین، روی پرده رفتند. 

فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و به تهیه‌کنندگی غلامرضا موسوی که در بخش مسابقه اصلی جشنواره برلین حضور دارد، ابتدا ۱۷ ژوئن (پنجشنبه ۲۷ خرداد) روی پرده رفت و پس از آن روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) دوباره به نمایش درآمد و امروز (۲۹ خرداد)، سومین و آخرین نمایش خود را در جشنواره برلین تجربه خواهد کرد. 

بهتاش صناعی‌ها، مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر و غلامرضا موسوی از عوامل این فیلم هستند که شب گذشته در فوتوکال و فرش قرمز این فیلم حاضر شدند.

بازتاب نمایش فیلم «قصیده گاو سفید» در فضای روباز برلین

بازتاب نمایش فیلم «قصیده گاو سفید» در فضای روباز برلین

بازتاب نمایش فیلم «قصیده گاو سفید» در فضای روباز برلین

«پیتر دبروگ» منتقد ورایتی، «اریک کان» از ایندی وایر و «سارا وارد» از اسکرین از جمله منتقدانی هستند که با انتشار یادداشت‌هایی جداگانه درباره فیلم «قصیده گاو سفید» به تمجید از داستان درگیرکننده، عمیق و تکان دهنده این فیلم، بازی‌ها درخشان و دقت در ساخت توسط بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم پرداخته و این دو کارگردان جوان را صدایی نو در سینمای ایران توصیف کرده‌اند. 

اغلب این منتقدان، فیلم «قصیده گاو سفید» را یادآور فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی و «شیطان وجود ندارد» از محمد رسول اُف دانسته‌اند که هر دو فیلم موفق به کسب جایزه خرس طلای بهترین فیلم برای سینمای ایران شده‌اند. 

امسال جشنواره فیلم برلین به سبب محدویت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در دو مرحله برنامه‌ریزی شده است و مرحله نخست آن از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی میزبان رویدادهای مرتبط با صنعت سینما از جمله بازار فیلم اروپا (EFM) بود. 

۵۷۵۷

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی