علی مطهری: آراء خاکستری به صحنه بیایند، انتخابات دو مرحله‌ای می شود

علی مطهری، نماینده ادوار مجلس درباره ضرورت رای دادن و مشارکت مردم در این دوره از انتخابات، به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: مشارکت بالای مردم در این انتخابات دو اثر مثبت دارد؛ نخست اینکه پیام مهمی برای دنیای غرب و همسایگان ما خواهد داشت. به بیان دیگر  پیامی برای دنیا دارد و یقینا در رفع سریع‌تر تحریم ها و احیاء برجام مؤثر خواهد بود.

قشر خاکستری به صحنه بیاید،برنامه ریزی محافل خاص بهم خواهد خورد

وی افزود: دوم اینکه اگر مردم به طور گسترده شرکت کنند و به ویژه آن قشر خاموش یا به اصطلاح قشر خاکستری، به طور فعال در انتخابات حضور داشته باشند، برنامه‌ریزی انجام شده توسط برخی از محافل برای انتخابات بهم می‌ریزد چرا که آن محافل می‌خواستند از قبل رئیس جمهور انتخاب شده باشد، از این رو بسیاری از رقبا را حذف کردند تا شخص خاصی رأی آورد.

مشارکت بالا باشد، انتخابات به دور دوم کشیده می شود

او افزود: در صورت مشارکت بالای مردم، احتمال دارد انتخابات به دور دوم کشیده شود. در دور دوم هم احتمال پیروزی یک شخص دیگر قوی‌تر است. بنابراین به نظر من اگر مردم به طور فعال در این انتخابات با وجود همه گلایه‌هایی که دارند شرکت کنند بهتر از شرکت نکردنشان است. معتقدم باید از هر فرصت و روزنه‌ای استفاده کرد. 

برخی به دنبال حذف جمهوریت و مردم هستند

مطهری ادامه داد: ما قبول داریم که این انتخابات دچار کاستی‌هایی است و یک انتخابات ایده آل نیست، حتی ظلم‌هایی به برخی از کاندیداها روا شد اما راه اصلاح  و جبران آن، شرکت نکردن در انتخابات نیست. از این رو ما باید در انتخابات شرکت کنیم و برنامه ریزی آن کسانی را که به دنبال حذف مردم و جمهوریت این نظام بودند برهم بزنیم و بعدا به سراغ حل مشکل شورای نگهبان و مشکلاتی که برای انتخابات به وجود آورد برویم. 

این چهره سیاسی با تاکید براینکه صندوق رای، تنها راه مردم برای حل مشکل است، عنوان کرد: راه دیگری برای اصلاح امور وجود ندارد چون همه ما معتقدیم که اصل نظام باید حفظ شود و هیچ کس به دنبال این نیست که بخواهد با شورش، اعتراض خودش را اعلام کند و یا بخواهد با قیام و شورش، وضعیت را تغییر دهد. این اصلا به صلاح نیست و تنها راه اصلاح امور صندوق رای است.

علی مطهری: آراء خاکستری به صحنه بیایند، انتخابات به دور دوم کشیده می شود

باید میزان مشارکت را به بالای ۶۰ درصد برسانیم

مطهری با تاکید براینکه باید از همین روزنه ای که از انتخابات آزاد باقی مانده است، استفاده کنیم، گفت: انشاءالله که نتیجه خواهیم گرفت. اگر قشر خاموش و خاکستری در انتخابات حضور پیدا کنند و به آقای همتی رای دهند این احتمال وجود دارد که انتخابات به دور دوم کشیده شود و در دور دوم بسیاری از مردم وارد خواهند شد، در نتیجه احتمال در هم ریختن برنامه آن عده‌ای که می‌خواهند برای مردم تعیین تکلیف کنند وجود دارد. 

نماینده مردم تهران در مجلس دهم در این باره که پیش بینی شما از مشارکت چقدر است؟ تصریح کرد: نمی‌توان پیش بینی دقیقی داشت.

او در پاسخ به این سوال که فکر می کنید فضای کشور انتخاباتی شده و احتمال بالا رفتن مشارکت وجود دارد؟، تاکید کرد: من فکر می‌کنم میزان مشارکت بالای ۵۰ درصد است اما باید آن را به بالای ۶۰ درصد برسانیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم، چون هر چه میزان مشارکت بالاتر باشد درصد رأی آن کاندیدای مورد نظر کمتر می‌شود و در عین حال درصد رأی طرف مقابل افزایش پیدا می‌کند و احتمال اینکه انتخابات به دور دوم کشیده شود بیشتر می‌شود.

۲۷۲۱۹

سیاسی

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی