انتقادها از عبادی‌پور ناجوانمردانه است

مهری رنجبر:شهرام محمودی، تمام‌قد از هم‌قطارانش دفاع می‌کند. سوپراستار والیبال معتقد است کار تیم ملی در لیگ ملت‌ها خیلی خوب بوده است. او برای باخت تیم ملی در بازی پراشتباه مقابل آلمان، دلیل خاصی نمی‌بیند، جز اینکه روز تیم نبود. محمودی این باخت و شکست های دیگر را پایان کار تیم ملی نمی‌داند. پشت خط‌زن سابق تیم ملی همچنین هجمه علیه میلاد عبادی‌پور را ناجوانمردانه می‌داند. 

بازی‌های تیم ملی در لیگ ملت‌ها را دیده‌ای؟
من چند بازی را دیده‌ام و به نظرم بچه‌ها، خیلی خوب کار می‌کنند، به ویژه که آلکنو به همه بازیکنان، فرصت داده و جوانان را از قلم نینداخته است؛ آن هم در تورنمنت سنگین و مقابل تیم‌های خیلی بزرگ. به هر حال سرمربی تیم ملی در کنار باتجربه‌ها به جوان‌ها بازی می‌دهد تا تجربه‌اندوزی کنند. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند. چراکه والیبال آرام‌آرام، در حال تغییر نسل است و باید به جوان‌ها فرصت داد تا با بازی مقابل غول‌های والیبال جای ستاره‌های تیم را پر کنند. 

بازی های پراشتباه تیم ملی  چه دلیلی دارد؟
نمی‌شود دلایل خاصی آورد. همه ورزشی‌ها می‌دانند، ورزشکاران یک روزی و بعضی اوقات هر کاری می‌کنند، از هر راهی وارد می‌شوند، نمی‌شود که نمی‌شود. بعضی وقت‌ها هم تیم روی دور خوب است. درست است که تیم ما در چند بازی شاید زیاد خوب نبود اما بچه‌ها ناامید نشدند و نباید ناامید شوند حتی دیدیم که آنها تا آخرین لحظه هم جنگیدند. البته آلمان و اسلوونی و برزیل هم حریفان ساده ای نیستند.

با این شرایط می‌توان به نتیجه تیم در المپیک امیدوار بود؟
سیستم المپیک خیلی متفاوت است. تورنمنتی است که ۱۲ تیم برتر دنیا، در بهترین حالت ممکن، آمادگی و همه توان در آن حاضر می‌شوند. نتیجه‌گیری در آن خیلی سخت است، البته دور از دسترس نیست اما خیلی‌خیلی سخت است. تیم ما احتمالاً به دور دوم رقابت‌های المپیک صعود می‌کند ولی کار سخت از همان‌جا شروع می‌شود. 

به نظر شما انتقادات به تیم درست بود؟
یک‌سری انتقاد سازنده دارند. وقتی نقد منصفانه باشد، فرق می‌کند. یک‌سری با غرض‌ورزی درباره تیم صحبت می‌کنند. یک‌سری همیشه انتقاد می‌کنند که بحث آنها جداست. البته آنها خودشان، با خودشان مشکل دارند و نمی‌دانند با خودشان چند-چند هستند. این قضیه ناراحت‌کننده است. بچه‌ها ۴۰ روز دور از خانواده‌هایشان هستند و در شرایط سخت تمرین می‌کنند. خدا را شکر خبری هم از پاداش بردها نیست و هر وقت هم بچه‌ها پاداش طلب کرده‌اند، پای تحریم را وسط کشیده‌اند. منتقدان این مسائل را نمی‌بینند و نمی‌دانند بچه‌ها چقدر تحت فشار کار می‌کنند. 

شاید بیشترین حمله به میلاد عبادی پور شد. واقعاً کار میلاد در حد این همه هجمه بود؟
متأسفانه از یک‌جا شروع می‌شود و یک نفر آتش راه می‌اندازد و بقیه هم ادامه می‌دهند. مردم ما هم احساسی هستند و کار به اینجا می‌رسد. میلاد از نگاه همین مردم بهترین دریافت‌کننده تاریخ والیبال ایران است. او جزو ۶ دریافت‌کننده برتر ایران است. او همه تکنیک‌ها را درست اجرا می‌کند و این هجمه علیه او واقعاً ناجوانمردانه است. شاید از نظر روحیه خیلی خوب نبوده. به هر حال او آدم است، برای همه ممکن است اتفاق بیفتد، کامپیوتر هم هنگ می‌کند، چه برسد به آدم. میلاد تنها بازیکن تیم نبود که اشتباه داشته باشد، همه بازیکنان اشتباه داشتند، حتی سعید معروف؛ اما آنها باید حمایت شوند، به هر حال بازیکنان زحمت می‌کشند. 

به نظرت تیم در لیگ ملت‌ها چه نتیجه‌ای می‌گیرد؟
پیش‌بینی خیلی سخت است. نمی‌شود گفت اما تیم روند رو به رشدی دارد و بچه‌ها هم خوب کار می‌کنند.امیدواریم با سربلندی هم در این رقابت ها و هم در المپیک جایگاه خوبی بگیرند. 

251 251

گزیده اخبار رسانه ها
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی