نگاهی به حریف‌های ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال

مهری رنجبر: نوید مشجری آنالیزور تیم ملی والیبال، قبل از شروع هفته سوم لیگ ملتها، تغییر ارنج تیم ها و نتیجه بازی ها را قابل پیش بینی نمی داند. او می گوید:« بازیهای امسال به دلیل تغییرات زیاد ارنج تیم ها، اصلا قابل پیش بینی نیست. آمریکا، صربستان و آلمان سه حریف تیم ملی والیبال در هفته سوم لیگ ملتها هم از این مساله مستثنی نبوده اند، هر چند شاید آلمان، نسبت به دو تیم دیگر، تغییر کمتری داشته است.»

آنالیزور تیم ملی والیبال درباره سه حریف ایران این طور گفت:« اما هر سه تیم با یک پاسور ثابت بازی کرده اند و آمریکا بیشتر با کریستنسن بازی کرده، صربستان با نیکولا یوویچ وآلمان هم با یان زیمرمن. هر سه تیم در بازیهای دو هفته قبل پاسورهای ثابت داشته اند و بازیکنان را طبق تفکرات مربیانشان تغییر داده اند. به ویژه تیم های صربستان و آمریکا، که سرویس خوب نقطه اتکایشان است. البته بعید نیست تیم آمریکا به دلیل مصدومیت راسل و تیلور ساندر ( هنوز ساندر بازی  نکرده)، از مت اندرسون، مثل چند بازی قبلی  به عنوان دریافت کننده استفاده کند و بن پچ و بازیکن شماره ۵  هم در پست  پشت خط زن به زمین بروند. تیم صربستان هم بازیهای خوبی انجام داده به خصوص  که به المپیک هم نمی رود به طور حتم برای سکوی لیگ ملتها بازی می کند.»

او درباره شانس برد ایران در هفته سوم می گوید:« آمار و ارقام آنالیز شانس برد تیم را مشخص نمی کند. باید ببینیم در سه بازی چه شرایطی پیش می آید و چه  اتفاقاتی رخ می دهد.»

مشجری آمار تیم  دردو هفته قبل را  رو به جلو می داند و می گوید:« در هفته اول تیم سرویس هفته اول ۱۱ امتیاز مستقیم گرفتیم اما هفته دوم ۱۸ امتیاز، در دفاع روی تور در سه بازی اول ۲۱ امتیاز گرفت، سه بازی هفته دوم ۳۳ امتیاز و در حمله هم  عملکرد بهتری داشته است. می توان گفت در مجموع تیم بازی به بازی بهتر شده و آمار تیم در سرویس و حمله خیلی رشد کرده است. اسپک اما درصدی است و قابل مقایسه نیست. کارآیی تیم در بازی اول مقابل ژاپن ۳۶ ،  مقابل روسیه ۳۴ وهلند ۴۸ درصد بوده  و کارآیی تیم در سه بازی هفته دوم  به ترتیب مقابل کانادا، ایتالیا و بلغارستان ۴۲ ،۳۵ و۴۲ درصد بوده که نشان می دهد تقریبا پیشرفت کرده است.»

آنالیزور تیم ملی والیبال، دو بازی اول هفته سوم را سخت ترین بازی ایران می داند و می گوید:« به طور حتم، آمریکا و صربستان، سرسخت ترین حریفان این هفته ایران هستند، ولی از آلمان هم نباید غافل شد، چرا که در دو هفته قبل هم خوب بازی کرد و هم دو یا سه باخت ۵ سته دارد.»

۲۵۲۲۵۶

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی