سامسونگ One UI 4.1 را برای گلکسی S20 فن ادیشن و گلکسی فولد عرضه کرد

سامسونگ در ادامه‌ی انتشار آپدیت One UI 4.1 برای گوشی‌های خود، گلکسی S20 فن ادیشن و گلکسی فولد اوریجینال را به این رابط کاربری آپدیت کرد.

سامسونگ طی چند سال گذشته کاربران خود را به انتشار یک آپدیت میان‌سال هم عادت داده به این صورت که اواسط هر سال، یعنی بین رابط کاربری عرضه شده و رابطی که قرار است با اندروید جدید عرضه شود، یک آپدیت هم منتشر و قابلیت‌های جدیدی را به گوشی‌هایش اضافه می‌کند. ماه‌ها قبل شاهد عرضه‌ی One UI 4.0 بودیم و حالا که چندین ماه تا رونمایی و عرضه‌ی رسمی اندروید ۱۳ و احتمالا رابط One UI 5.0 زمان باقی مانده، شاهد انتشار نسخه‌ی ۴.۱ آن هستیم.

این نسخه از رابط کاربری سامسونگ به صورت پیش‌فرض در سری گلکسی S22 نصب شده است اما شرکت کره‌ای تصمیم گرفت آن را برای گوشی‌های دیگر خود نیز عرضه کند. در نتیجه بسیاری از گوشی‌های این شرکت از یک هفته‌ی قبل تاکنون در حال دریافت این آپدیت بوده‌اند. امروز هم دو دستگاه دیگر به لیست آپدیت‌شده‌ها اضافه شده‌اند؛ گلکسی S20 فن ادیشن و گلکسی فولد اوریجینال که در سال ۲۰۱۹ رونمایی و راهی بازار شده بود.

البته گلکسی S20 فن ادیشن در نسخه‌ی ۵G و فعلا در کشور لهستان در حال دریافت این آپدیت است اما انتظار می‌رود به‌زودی کاربران سایر کشورهای اروپایی هم به آن دسترسی داشته باشند. هرچند من هم آپدیت جدید را روی گلکسی S20 فن ادیشن ۵G خود دریافت کرده‌ام. این آپدیت از شماره فریم‌ور G781BXXU4FVC2 برخوردار بوده و با خود، بسته‌ی امنیتی ماه مارس ۲۰۲۲ را نیز به همراه دارد که طبق اعلام شرکت، بیش از ۵۰ رخنه‌ی امنیتی را پوشش می‌دهد. فراموش نکنید که این آپدیت را هرچه سریع‌تر نصب کنید تا هم از قابلیت‌های نرم‌افزاری بهره‌مند شوید و هم از قابلیت‌های امنیتی.

حجم این آپدیت برای گلکسی S20 فن ادیشن ۱۲۴۰٫۵۶ مگابایت یا به عبارتی ۱ گیگابایت و ۲۵۰ مگابایت است و در آن، بخش‌هایی نظیر دوربین، گالری، واقعیت افزوده، ویجت‌های هوشمند، گوگل Duo، سامسونگ Health، اشتراک‌گذاری و … بهبود داشته‌اند. همچنین امکان غیرفعال‌سازی سیستم بهینه‌ساز گیم و اختصاص دادن رم مجازی هم به گوشی اضافه شده است.

برای گلکسی فولد اوریجینال هم این آپدیت در دسترس قرار دارد اما فعلا فقط کاربران فرانسه موفق به دریافت آن شده‌اند. در کشور انگلستان هم کاربران نسخه‌ی ۵G موفق به دریافت آپدیت شده‌اند. شماره فریم‌ور این آپدیت F90xxXXU6HVC6 است که XX در آن متناسب با مدلی که در اختیار دارید متغیر است. این آپدیت هم درست مانند آپدیت منتشر شده برای گلکسی S20 فن ادیشن به‌زودی برای سایر کاربران نیز منتشر خواهد شد.

اگرچه وب‌سایت منبع مدعی شده این آپدیت‌ها فعلا فقط برای کاربران این مناطق عرضه شده اما پیشنهاد می‌شود به تنظیمات گوشی سر زده و در بخش آپدیت نرم‌افزار یا همان Software update، چک کنید ببینید آیا آپدیت جدید برای گوشی شما عرضه شده یا خیر.

منبع: GSMArena

فناوری
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی