مشکل GPS کاربران گلکسی S22 اولترا تأیید شد؛ آپدیت حل مشکل در راه است

کاربران گلکسی S22 اولترا با پردازنده‌ی اگزینوس به نظر می‌رسد که با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که یکی از آن‌ها مربوط به بخش اتصال GPS است. طبق جدیدترین و به‌روزترین خبرهای منتشر شده، برخی از گوشی‌های هوشمند گلکسی S22 اولترا با پردازنده‌ی اگزینوس اتصال GPS خود را در اپلیکیشن‌هایی نظیر گوگل مپس و ویز از دست داده‌اند و کاربران نمی‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. خوشبختانه سامسونگ این موضوع را تأیید کرده و به کاربران این گوشی‌ها این وعده را داد که به‌زودی با ارائه‌ی یک به‌روزرسانی این مشکل حل خواهد شد.

باید خاطر نشان کنیم که در طول چند هفته‌ی گذشته، کاربران زیادی که گوشی گلکسی S22 اولترا با پردازنده‌ی اگزینوس داشتند از این مشکل ایجاد شده گله کردند تا این موضوع به گوش شرکت سامسونگ رسید و یکی از مدیران آن این مشکل را تأیید کرد. وی توضیحات بیشتری در مورد علت این مشکل بیان نکرد اما اعلام کرد که این شرکت به‌زودی با ارائه‌ی یک به‌روزرسانی مشکل GPS این گوشی‌های هوشمند را مرتفع خواهد کرد.

پیش‌تر نیز در خبرها به این موضوع اشاره شد که برخی کاربران گلکسی S22 اولترا از مشکل عجیب نمایشگر این گوشی خبر می‌دادند. طبق گزارش این کاربران، زمانی که آن‌ها مشغول دیدن فیلم یا ویدیویی روی گوشی خود هستند، یک سری خطوط پیکسلی در قسمتی از نمایشگر به صورت افقی ظاهر می‌شود. نکته‌ی جالب اینجاست در همه‌ی تصاویر منتشر شده از کاربران این خطوط در یک قسمت (سمت چپ) از نمایشگر ظاهر می‌شود و این مشکل بسیاری از کاربران این گوشی‌ها را ناامید کرده است.

به نظر می‌رسد که منبع این باگ نیز، یک مشکل نرم‌افزاری باشد که با قرار دادن تنظیمات نمایشگر روی حالت Vivid، این مشکل برطرف شود. همچنین کاربران می‌توانند از سامسونگ یک گوشی دیگر را درخواست کنند، زیرا این شرکت هیچ مشکلی با تعویض گوشی‌های هوشمند معیوب خود ندارد و باید بررسی کند که منبع این مشکل از سخت‌افزار است یا نرم‌افزار. باید خاطر نشان کنیم که غول فناوری کره‌ای از این مشکل آگاه است و سعی دارد تا هر چه زودتر آن را برطرف کند.

نکته‌ی دیگر این که مشکل ایجاد شده به پردازنده‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ مرتبط می‌شود، زیرا همه‌ی کاربرانی که این مشکل را گزارش داده‌اند نسخه‌ی اگزینوس گلکسی S22 اولترا را در اختیار داشتند و تاکنون گزارشی در رابطه با این باگ از نسخه‌ی با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۱ این گوشی منتشر نشده است. بنابراین به نظر می‌رسد که پردازنده‌ی گرافیکی اگزینوس ۲۲۰۰ یعنی Xclipse 920 منبع این باگ نمایشگر باشد.

به طور کلی می‌توان گفت که پردازنده‌ی پرچم‌دار اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ، خیلی نتوانست رضایت کاربران را جلب کند و تا به اینجا خبرهای بسیار زیادی در مورد مشکلات و حواشی این پردازنده منتشر شده که خبر ناامید کننده‌ای برای غول فناوری کره‌ای به حساب می‌آید. این در حالی است که سامسونگ سال گذشته عملکرد نسبتا خوبی داشت. اگزینوس ۲۱۰۰ اگرچه پردازنده‌ای بود که زیر فشار سنگین داغ می‌کرد اما نسبت به اگزینوس ۹۹۰ که عملا یک پردازنده‌ی ضعیف بود، پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشت. با این حال شرکت کره‌ای آنقدر با اگزینوس ۹۹۰ بد ظاهر شد که بعید است تا چند سال دیگر باز هم اعتماد مردم به تراشه‌های این سری برگردد.

اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ حاشیه‌های زیادی به همراه داشته که عمدتا به دلیل پردازنده‌ی گرافیکی آن است که محصول مشترک سامسونگ و AMD تلقی می‌شود. این چیپست با فناوری ساخت ۴ نانومتری تولید شده و هسته‌های پردازشی آن مبتنی بر معماری Armv9 هستند. با توجه به فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing) و نرخ سایه‌زنی متغیر (VRS) که در این تراشه به کار برده شده، انتظار می‌رود که عملکرد قابل توجهی نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد.

اما خبرهای منتشر شده از تحلیلگر TechAltar هواداران این تراشه را ناامید کرده است. به گفته‌ی این تحلیلگر پردازنده‌ی گرافیکی اگزینوس ۲۲۰۰ به صورت جزئی سریع‌تر از نسل قبلی خود است و در مجموع تفاوت چندانی با نسل قبل خود ندارد. با توجه به اطلاعات منتشر شده از Techaltar (از طریق WCCFTECH)، پردازنده‌ی اصلی هشت هسته‌ای سامسونگ تنها ۵ درصد از اگزینوس ۲۱۰۰ سریع‌تر است. بدیهی است که چنین نتیجه‌ای مورد انتظار هیچ کاربری نبوده است.

منبع: Sammobile

فناوری
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی