پوتین با تحویل اتباع متهم روس به آمریکا مخالفت کرد


برترین سایت خبرگزاری در ایران – سنا نیوز

پایگاه خبری تحلیلی سنا خبر (سنا) :

رئیس جمهوری روسیه با تحویل اتباع روس به آمریکا که از سوی این کشور متهم به مداخله در سنا خبرات ریاست جمهوری ایالات متحده شده اند، مخالفت کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانوواستی، ولادیمیر پوتین گفت: روسیه اتباع خود را که از سوی ایالات متحده به مداخله به سنا خبرات سال 2016 این کشور متهم شده اند، به آمریکا تحویل نخواهد داد.
وی افزود: روسیه هیچ گاه اتباع خود را به کشورهای دیگر ازجمله آمریکا تحویل نمی دهد.
رئیس جمهوری روسیه گفت: هیچ گونه دادخواستی علیه افراد متهم شده از سوی آمریکا به روسیه ارایه نشده است، اصلا نمی دانم افرادی که متهم شده اند چه کاری کرده اند.
پوتین به مقام های آمریکایی توصیه کرد که بجای صحبت کردن با رسانه ها، اطلاعات مربوط به اتهام افراد روس متهم شده به مداخله در سنا خبرات این کشور را به طرف روسی ارائه کنند.
وی افزود: برای بررسی این اطلاعات و مذاکره درباره آن آمادگی داریم.
وزارت دادگستری آمریکا به تازگی علیه 13 شهروند و سه گروه روس به اتهام دخالت در «فرآیندهای سیاسی و سنا خبراتی ایالات متحده»، کیفرخواست صادر کرده است.
«رابرت مولر» بازرس ویژه آمریکا در پرونده دخالت روسیه در سنا خبرات ریاست جمهوری 2016، در کیفرخواست خود مدعی شد که یکی از گروه های روس فعال در فضای مجازی، در پوشش گروهی آمریکایی وارد عمل شده و با دراختیار گرفتن حساب هایی در شبکه های اجتماعی، بر موضوعات حساس سیاسی و اجتماعی تمرکز کرده است.

ارسال شده در خبر