شورای امنیت احتمالا دوشنبه درباره سوریه تشکیل جلسه می دهد


برترین سایت خبرگزاری در ایران – سنا نیوز

پایگاه خبری تحلیلی سنا خبر (سنا) :

به گزارش سنا خبر به نقل از رویترز، دفتر نمایندگی انگلیس در سازمان ملل اعلام کرد: انگلیس، فرانسه، آمریکا، لهستان، هلند، سوئد، کویت، پرو و ساحل عاج خواستار جلسه اضطراری شورای امنیت برای بررسی گزارش ها در خصوص حمله شیمیایی در سوریه شده اند. این جلسه احتمالا دوشنبه برگزار می شود.

منابع نزدیک به تروریست ها مدعی شده اند هواپیماهای نظامی سوریه، شامگاه شنبه دوما را هدف بمباران شیمیایی قرار دارند که در جریان آن 75 تن کشته و ده ها تن مصدوم شدند. این اتهام در شرایطی است که نظامیان سوری در یک قدمی آزادسازی این شهر قرار دارند.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) روز شنبه با انتقاد از تداوم فضاسازی رسانه های غربی علیه ارتش سوریه که همزمان با آزادسازی شهر دوما صورت می گیرد، نوشت: اتهام استفاده از تسلیحات شیمیایی در این شهر بی اساس و کذب محض است.

این رسانه نوشت: تروریست‌های جیش‌الاسلام با نسبت دادن اتهام استفاده از تسلیحات شیمیایی به ارتش عربی سوریه، تلاشی آشکار برای مانع شدن از پیشروی نیروها دارند.

گروه تروریستی جیش الاسلام به تازگی با نقض توافق خروج از شهر دوما در استان ریف دمشق، محله های مسکونی پایتخت سوریه را با موشک و خمپاره هدف قرار داد و این موضوع موجب از سرگیری عملیات نیروهای دولتی شد.

در چنین شرایطی، غرب نیز انتقادات لفظی را علیه نظام سوریه از سرگرفته و در راستای منافع تروریست ها، اتهامات علیه دمشق را تکرار کرد.

منبع: ایرنا

ارسال شده در خبر