سنا خبر » چهارمین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی در چهارمحال و بختیاری


به گزارش «سنا نیوز»،چهارمین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی تیرماه سال جاری همزمان با ایام دهه کرامت برگزار می شود که فراخوان این جشنواره امروز (۲۹ اردیبهشت) در چهارمحال و بختیاری اعلام شد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز،چهارمین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

چهارمین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی برای چهارمین سال متوالی به میزبانی زاهدان برگزار می‌شود و از سری برنامه‌های شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه السلام) است.

جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی هر ساله در قالب‌های هنری تصویرسازی، آرم و نشانه، پوستر و طراحی جلد برگزار می‌شود.

فرآیند ثبت‌نام جشنواره از طریق تارنمای «شمس توس» به نشانی اینترنتی sistanbaloochestan.shamstoos.ir انجام می‌شود و هر هنرمند می‌تواند در هر بخش حداکثر پنج اثر با فرمت jpg، وضوح ۳۰۰ dpi و با ابعاد A۳ به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

هدف از برپایی چهارمین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت (علیه السلام) و گرامیداشت تولید کنندگان آثار این حوزه است.

جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه السلام) به صورت سالانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در داخل و خارج از کشور به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) برگزار می‌شود.