سنا خبر » چهارمین جشنواره شعر آزاد در استان کرمان


به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، محمدرضا علیزاده در گفتگو با نیوزنگار مهر از انتشار فراخوان چهارمین جشنواره شعر آزاد استان کرمان نیوز داد و اظهار کرد: این جشنواره ۱۷ و ۱۸ شهریورماه امسال به میزبانی بردسیر برگزار می شود.

به گفته علیزاده کشف و معرفی استعدادهای ادبی استان کرمان، ایجاد بستری مناسب برای انتقال تجارب شاعران پیشکسوت استان به نسل جوان، ایجاد حس رقابت و ارج نهادن به تلاش‌های مستمر شاعران استان کرمان، حمایت از فعالیت همه جریان‌ها، گرایش‌ها و سلیقه‌های ادبی استان کرمان اهداف این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره گفته شده به جشنواره به صورت مسابقه و رقابتی و در دو قالب شعر کلاسیک و شعر نو برگزار می شود، افزود: محدودیت سنی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد.

علیزاده با بیان اینکه افراد می توانند حداکثر سه اثر خود را تا ۲۵ مردادماه امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، گفت: ارسال همزمان اثر در دو بخش بلامانع است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: اشعار ارسال شده توسط شاعران در دوره‌های قبل جشنواره و همچنین اشعاری که در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه شده‌اند، پذیرفته نخواهد شد.

وی با بیان اینکه اشعار ارسالی به وسیله پست الکترونیک، حتماً باید در محیط Word باشد، گفت: شرکت‌کنندگان باید به پیوست آثار ارسالی، تصویری از شناسنامه یا کارت ملی و همچنین مشخصات فردی شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شهرستان محل سکونت و تلفن تماس خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی عنوان کرد: پست الکترونیک Azadfestival۴@gmail.com، ارسال به نشانی پستی بردسیر، خیابان شهید گرکانی، جنب پارک دکتر ناظرزاده، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کدپستی ۷۸۴۱۷۱۹۴۴۵ و ارسال به تلفاکس ۳۳۵۲۳۱۳۰ داخلی چهار راه های ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره است.

علیزاده از انتشار گزیده آثار جشنواره در قالب مجموعه‌ای به صورت کتاب نیوز داد و افزود: در هر دو بخش به تفکیک

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ۳۰ اثر راه یافته به بخش مسابقه (هر بخش ۱۵ اثر) و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به سه نفر برگزیده هر بخش بدون رتبه‌بندی اهدا می شود.

وی متذکر شد: هیئت داوران در صورت کشف استعداد خاص در جشنواره، جایزه نقدی ویژه‌ای را نیز برای فرد برگزیده در نظر خواهد گرفت.