سنا خبر » نی ریز میزبان “جشنواره ملی خوشنویسی آیات”


به گزارش «سنا نیوز»،سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ازبرپایی “جشنواره ملی خوشنویسی آیات” به همراه بزرگداشت میرزا احمد نی ریزی نیوز داد و گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر از بخش‌های آن می‌توانند، منتظر اعلام فراخوان در نیمه اردیبهشت ماه امسال باشند.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛ ، یوسفی با اشاره به اینکه، فراخوان و رونمایی پوستر این جشنواره در نیمه اردیبهشت ماه امسال در شیراز اعلام میشود، افزود: انجمن خوشنویسان فارس، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری شهرستان برای برپایی برنامه یاد شده همکاری داشته و محل اجرای آن نی ریز خواهد بود.

وی، بیان داشت: اختتامیه “جشنواره ملی خوشنویسی آیات” با بزرگداشت میرزا احمد نی ریزی؛ در دو رشته “نسخ و ثلث” آذرماه ٩٧ برگزار خواهد شد که در بخش‌های آیات، روایات، اشعار و جملات نغز با موضوع قرآن و عترت به میزبانی نی ریز است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: به طور یقین احمد نی ریزی بزرگترین قرآن نگار جهان اسلام بوده که در مدت فعالیت خود ٩٩ قرآن و دعاهای زیادی را به رشته تحریر در آورده و به غیر از اینکه در تمامی رشته های مربوط به خط استاد بود صاحب خط نسخ ایرانی نیز بوده است.

این جشنواره در بخش‌هایی همچون «آیات قرآن کریم»، «احادیث»، “اشعار” و از این قبیل است که علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر از بخش‌های آن می‌توانند، منتظر اعلام فراخوان باشند

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.