سنا خبر » مسابقه کتابخوانی ویژه سوادآموزان نهضت سوادآموزی در اراک


به گزارش «سنا نیوز»،مسابقه کتابخوانی ویژه سوادآموزان دوره انتقال به همت آموزش و پرورش ناحیه ۲ اراک برگزار شد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛به نقل از نیوزگزاری شبستان از اراک، حسین میرزایی، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در این مراسم با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و همچنین سواد آموزی گفت: در این راستا برای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، حمایت از تولید ملّی و شکوفایی اقتصادی و افزایش ثروت ملّی، در بین سوادآموزان دوره انتقال و اعضای خانواده آنان، مسابقه سراسری داستان یک زندگی « آموزش، همّت، تولید » برگزار شد .

وی افزود: کتاب حاضر، ماجرای خانواده ای پرتلاش و با اراده را نشان می دهد که چگونه اعضای خانواده با آموزش، همّت و حمایت از تولیدات داخلی و به کارگیری توصیه های رهبر فرزانه انقلاب، توانستند گامی بزرگ در پیشرفت کشور و خانواده خود بردارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ما باید هر روز شاهد توسعه و پیشرفت کشورمان باشیم، ادامه داد: آموزش، تلاش و کوشش و حرکت در مسیر توسعه سبب پیشرفت روزافزون جامعه می شود.

میرزایی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر ما بخواهیم اشتغال در کشور به وجود بیاید، باید به تولید ملّی اهمّیت دهیم و در این مسیر گام های اساسی برداریم.

وی در ادامه با بیان اینکه دین مبین اسلام و کلام‌‌الله مجید برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل شده اند، ادامه داد: اهمیت کتابخوانی در اسلام به‌قدری است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم، و علم توأم شده است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی  هدف از برگزاری این مسابقه را بررسی جایگاه، معنا و مفهوم کتاب و کتابخوانی همچنین  گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین سوادآموزان نقش کتاب در هدایت، رستگاری، و پیشرفت علمی و فرهنگی انسان‌ها و جامعه بشری دانست و ادامه داد: هم در قرآن و هم در روایات و گفتار بزرگان بر نقش سازنده کتاب و کتابخوانی در رشد و تعالی فکری و اجتماعی انسان‌ها تأکید فراوان شده است.

در این مسابقه بیش از ۶۰ نفر از بانوان سواد آموز دوره انتقال شرکت داشتند.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.