سنا خبر » مسابقه کتابخوانی برای دانش آموزان


به گزارش «سنا نیوز»، معاون مدیرکل فرهنگی – هنری وزارت آموزش و پرورش جزئیات مسابقه کتابخوانی را برای دانش‌آموزان اعلام کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛ زهرا مظفر در گفت‌وگو با پانا درباره مسابقه کتابخوانی اظهار کرد: برگزاری مسابقه کتابخوانی از سال گذشته در وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شد. این مسابقه هدف ارتقای سرانه مطالعه دانش‌آموزان و پیشرفت در چرخه نشر را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در کارگروهی کتاب‌ها طی فراخوانی گردآوری شدند سپس کتاب‌هایی که برای کتابخانه‌های مدارس مناسب هستند و کتاب‌های مناسب مسابقه کتابخوانی مشخص شدند.

معاون مدیرکل فرهنگی – هنری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: پس از بررسی کتاب‌ها در یک کارگروه و برگزاری جلسه‌ای با ناشران کتاب،‌ تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا برای توسعه و ترویج نهضت مطالعه مفید، کتاب‌ها را با ۴۰ درصد تخفیف در اختیار دانش‌آموزان قرار دادیم.

مظفر افزود: ۳۲ استان کشور را به هشت قطب تقسیم و برای هر دوره تحصیلی یک کتاب معرفی کرده‌ایم. در مرحله مدرسه، دانش‌آموز با مطالعه یک کتاب در آزمون اسفندماه شرکت می‌کند.

وی همچنین عنوان کرد: در مرحله منطقه دانش‌آموز باید دو کتاب را مطالعه کند. در مرحله سوم برگزیدگان مرحله منطقه سه کتاب را مطالعه می‌کنند.

معاون فرهنگی – هنری وزارت آموزش و پرورش افزود: در مرحله کشوری از هر استان در هر دوره تحصیلی یک دانش‌آموز دختر و یک دانش‌آموز پسر شرکت می‌کنند که در این مرحله مسابقه به کتاب‌پژوهی تبدیل می‌شود.

مظفر بیان کرد: دانش‌آموز در این مرحله از شش کتاب معرفی شده چهار کتاب را انتخاب و مطالعه می‌کند. برای این انتخاب ۱۵ شاخص مورد توجه در سند تحول بنیادین نیز مشخص شده است.

وی همچنین اضافه کرد: موضوع انتخاب کتاب از سوی دانش‌آموزان سمت و سوی این افراد را برای ما مشخص می‌کند که به چه کتابی علاقه‌مند هستند.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.