سنا خبر » مسابقه بین المللی دانشجویی حفظ قرآن کریم در قاهره


به گزارش «سنا نیوز»،اتحادیه دانشجویان اندونزی در قاهره، مسابقه بین المللی حفظ و تلاوت قرآن کریم را با حضور دانشجویان ۲۰ کشور جهان برگزار کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛ به نقل از الیوم السابع، سفارت اندونزی در بیانیه ای اعلام کرد: اتحادیه دانشجویان اندونزی در قاهره مسابقه بین المللی قرآن کریم را بین دانشجویان بین المللی دانشگاه الازهر به راه انداختند و این مسابقه از ۲۱ مارس تا ۴ آوریل ۲۰۱۸ میلادی در مرکز شیخ زاید داخل دانشگاه در قاهره برگزار شد.

در این بیانیه آمده است: این مسابقه بین المللی، نخستین مسابقه در نوع خود بین دانشجویان بین المللی بوده است و نزدیک به ۶۳ دانشجوی دختر و پسر در همه رشته های این مسابقه شرکت کردند.

براساس این بیانیه، در این مسابقه دانشجویان ۲۰ کشور از جمله اندونزی، مالزی، نیجریه، چاد، تونس، بنگلادش، فلیپین، کامرون، کامبوج، سنگال، تانزانیا، تاجیکستان، پاکستان، اوگاندا، افغانستان، سنگاپور، روسیه، میانمار و آلبانی شرکت داشتند.

افغانستان رتبه اول در این مسابقه حفظ قرآن کریم را به دست آورد و رتبه های بعدی متعلق به دانشجویان مالزیایی، اندونزیایی و چاد است.اما در مسابقه تلاوت قرآن کریم ، دانشجوی مالزیایی رتبه اول را کسب کرد و سپس فلیپین، پاکستان و اندونزی رتبه های بعدی را به دست آوردند و در مسابقه شرح قرآن کریم، دانشجوی فلیپین رتبه اول و سپس اندونزی، مالزی و نیجریه رتبه های بعدی را کسب کردند.

۱۲ جایزه حج عمره و جوایز نقدی به ارزش ۳۷ هزار و ۵۰۰ پوند به برگزیدگان اهدا شد.

«ارشاد احسان الحق» رئیس اتحادیه دانشجویان اندونزی در سخنانی گفت: این مسابقه با همکاری طرف های مورد نظر از جمله دانشگاه الازهر و سفارت اندونزی در قاهره و سازمان جهانی فارغ التحصیلان و سازمان های دانشجویی در قاهره و شرکت های دیگر برگزار شد.

وی تاکید کرد: اینگونه مسابقه ها با هدف سوق دادن دانشجویان به حفظ و فهم قران کریم انجام گرفته است و فرصت گرانبهایی برای تقویت روابط بین اتحادیه دانشجویان است.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.