سنا خبر » مسابقه بزرگ کتابخوانی« شمیم شهادت»


به گزارش «سنا نیوز»، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قائم آل محمد (عج)استان سمنان گفت: مسابقه بزرگ کتابخوانی« شمیم شهادت» در استان سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز،  مرتضی عبدالهی ساعتی پیش در آئین رونمایی از کتاب « سه ماه رؤیایی» در گفت‌وگو با نیوزنگار تسنیم در سمنان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی لزوم توجه به کتاب و کنابخوانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت مطالعه کتاب فرمودند« کتاب خوانی وعلم آموزی نه تنها یک وظیفه ی ملی بلکه یک واجب دینی است».

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقه کتابخوانی «شمیم شهادت» در راستای توجه  به منویات مقام معظم رهبری درباره اهمیت کتاب و کتاب خوانی برگزار می‌شود گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یکی از رویکردهای مهم معاونت  فرهنگی و اجتماعی سپاه قائم آل محمد (عج)استان سمنان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قائم آل محمد (عج)استان سمنان با اشاره به برخی از رویکردها و برنامه‌های این معاونت در سال ۹۷ گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی با هدف افزایش سرانه مطالعه کتاب و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سبک زندگی ایرانی اسلامی یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

عبدالهی با بیان اینکه مسابقه بزرگ کتابخوانی « شمیم شهادت» در آستانه چهل سالگی انقلاب به صورت ویژه و فراگیر در سطح استان سمنان برگزار می‌شود تصریح کرد:  این مسابقه کتابخوانی حتی در دور افتاده‌ترین روستاهای استان نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برخی منابع این مسابقه بزرگ کتابخوانی گفت: کتاب« سه ماه رویایی» درباره خاطرات شهید کاظم عاملو شهید که به همت مجموعه ی فرهنگی مرصاد در استان تهیه و چاپ شده است یکی از منابع مسابقه کتابخوانی شمیم شهادت است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قائم آل محمد (عج)استان سمنان اضافه کرد: کتاب «خداحافظ سالار» خاطرات سردار شهیدجهان اسلام حسین همدانی و «راز درخت کاج» خاطرات شهیده زینب کمایی شهید شاخص سال ۹۷ ودر حوزه بانوان از دیگر منابع این مسابقه کتابخوانی است.

عبدالهی به هدایای در نظر گرفته شده برای برندگان این مسابقه بزرگ اشاره کرد و گفت:۶ کمک هزینه سفر به کربلای معلی ،هشت کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و۲۶ کارت هزینه ی یکصد هزار تومانی، ۴۰ جایزه به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی برای این مسابقه پیش بینی شده است.