به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛، «مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به برگزاری طرح با قرآن در زلال اعتکاف اظهار داشت: امسال همچون سال‌های گذشته طرح با قرآن در زلال اعتکاف در دو هزار مسجد کشور اجرایی می‌شود.

وی از اعزام اساتید قرآنی به مساجد کشور نیوز داد و افزود: اساتیدی به مساجدی که در آنها مراسم اعتکاف برگزار می‌شود اعزام خواهد شد تا فضای اعتکاف که با حضور جمع کثیری از نوجوانان و جوانان برپا می‌شود قرآنی شود.

قره‌شیخلو با اشاره به برنامه‌های قرآنی مراسم اعتکاف خاطر نشان کرد: در این سه روز فعالیت‌هایی همچون آموزش و اصلاح قرائت نماز و ختم قرآن کریم اجرایی می‌شود. همچنین تلاوت کلام وحی نیز در دو هزار مسجد کشور برپا می شود.

رئیس سازمان دارالقرآن از برگزاری مسابقات قرآنی در مراسم اعتکاف نیوز داد و گفت: مسابقه‌ای قرآنی در سه بخش مفاهیم سوره مبارکه لقمان، نامه ۳۱ نهج‌البلاغه و دعای مکارم الاخلاق و صحیفه سجادیه در مراسم اعتکاف تدارک دیده شده است که معتکفان می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در این مسابقه ۴۰ سوال تستی طراحی شده است، افزود: به ۱۰۰ نفر از افرادی که به ۳۵ سؤال پاسخ صحیح دهند به قید قرعه جوایزی اعطا خواهد شد.

قره‌شیخلو با اشاره به اینکه سال گذشته در مسابقه طرح با قرآن در زلال اعتکاف بیش از ۴۰۰ هزار نفر شرکت کردند تصریح کرد: همچنین ۱۵۰ هزار نفر از حضور اساتید اعزامی به مساجد بهره بردند که امیدواریم امسال نیز این طرح با موفقیت برگزار شود.

به گزارش فارس طرح با قرآن در زلال اعتکاف ۱۳ تا ۱۵ رجب همزمان با ۱۱ تا ۱۳ فروردین در مساجد کشور برپا می‌شود.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.