سنا خبر » مسابقه‌ی طراحی پوستر صدای سخن عشق


به گزارش «سنا نیوز»،  سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز گفت: مسابقه طراحی پوستر «صدای سخن عشق» به مناسبت ۲۰ مهرماه یادروز حافظ توسط این اداره برگزار می‌شود.
به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، به نقل از شهرداری شیراز محمدجواد کشاورزی گفت: علاقمندان به شرکت در مسابقه طراحی پوستر صدای سخن عشق می‌ توانند فایل طرح خود را تا ۱۰ شهریور ماه ۹۷ در دبیرخانه جشنواره به نشانی پورتال شهرداری شیراز ( www.shiraz.ir )، منوی فراخوان و جشنواره قسمت «فراخوان پوستر روز حافظ» بارگذاری کنند.

کشاورزی با بیان اینکه در تعداد آثار ارسالی از طرف یک شرکت کننده محدودیتی وجود ندارد، افزود: پس از دریافت آثار و بررسی آنها توسط هیأت داوران از ۵ اثر برگزیده با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل خواهد شد .
سرپرست ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز گفت: این مسابقه به منظور مشارکت طراحان خلاق و نشر طرح های بدیع توسط هنرمندان برگزار می شود.

کشاورزی، داشتن خلاقیت، نوآوری، زیبایی بصری و … را در طراحی آثار الزامی دانست و گفت: در راستای خلق آثار برجسته، محدودیتی در تکنیک و ابزار مورد استفاده وجود ندارد اما تمام عناصر بصری باید به صورت اختصاصی برای پوستر صدای سخن عشق طراحی شده باشند و کپی نباشد . همچنین استفاده از حروف انگلیسی در طراحی پوستر بلامانع است .

سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اظهار داشت: به منظور حفظ حقوق مادی و معنوی جشنواره، استفاده از لوگوی این اداره کل در آثار طراحی شده الزامی است و به منظور دسترسی هر چه آسان تر هنرمندان به نمونه با کیفیت لوگو، لوگوی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز از سایت دبیرخانه جشنواره قابل دریافت است.
کشاورزی با اشاره به لزوم گرامیداشت هر چه ارزشمندتر ۲۰ مهرماه روز لسان الغیب حافظ شیرازی اظهار داشت: از هم اکنون برنامه ریزی هایی به منظور برگزاری هر چه بهتر روز حافظ انجام شده است، تا این روز به رویدادی مهم در تقویم گردشگری ادبی جهان تبدیل شود.