سنا خبر » فراخوان هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی


ببه گزارش «سنا نیوز»،از گیلان، فیروز فاضلی با اعلام این نیوز افزود: هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، تیرماه سال آینده، همزمان با دهه کرامت به میزبانی استان گیلان برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیترهای فرهنگی، ادبی و دینی مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین بویژه حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر آن را از ‌اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛ وی افزود: محورهای هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها عبارت از سبک زندگی رضوی، فرهنگ رضوی، سیره سیاسی اجتماعی رضوی، جلوه‌های رضوی و اقتصاد مقاومتی است.
فاضلی با اشاره به بخش‌های این جشنواره، تصریح کرد: در بخش اصلی جشنواره؛ مطبوعات، نیوزگزاری‌ها و پایگاه‌های نیوزی می‌توانند آثار خود را در هفت رشته «تیتر»، «سرمقاله و یادداشت»، «نیوز»، «گزارش»، «مصاحبه»، «عکس» و «مقاله» به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
وی ادامه داد: همچنین در رشته «آثار رادیویی و تلویزیونی»، فعالان این عرصه می‌توانند با ارس

ال آثار تولیدی خود در دو رشته «نیوز» و «گزارش نیوزی» در محورهای ذکر شده در جشنواره شرکت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این‌که «شعر رضوی»، دیگر رشته بخش اصلی جشنواره را تشکیل می‌دهد، گفت: شاعران نیز می‌توانند اشعار خود را با موضوع فرهنگ رضوی که در یکی از نشریات، نیوزگزاری‌ها و پایگاه‌های نیوزی کشور منتشر شده است به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
فاضلی با تصریح بر این‌که «گرافیک رضوی در رسانه‌ها» به عنوان بخش ویژه به این دوره از جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها افزوده شده است، اظهار کرد: در این بخش، آثار در سه رشته «تصویرسازی»، «صفحه آرایی نشریه و طراحی جلد»، «آرم و نشانه» منتشر شده در یکی از نشریات، نیوزگزاری‌ها و پایگاه‌های نیوزی کشور، امکان حضور در جشنواره را دارد.
وی در پایان اضافه کرد: علاقمندان برای شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای شمس توس به نشانی http://gilan.shamstoos.ir مراجعه نمایند.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.