سنا خبر » فراخوان نوزدهم و بیستم جایزه مهرگان منتشر شد


به گزارش «سنا نیوز»، از دبیرخانه جایزه مهرگان، بر اساس این فراخوان از نویسندگان و ناشران دعوت شده تا در صورت تمایل، سه نسخه از هر عنوان کتاب منتشر شده خود را ارسال کنند.
به گزارش نیوزنگار سنا نیوز،مهلت ارسال آثار برای کتاب‌های چاپ اول سال ۱۳۹۶ تا پایان تیرماه ۱۳۹۷ و برای کتاب‌های چاپ اول سال ۱۳۹۷، حداکثر پایان اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۸ خواهد بود.
در بخش جایزه مهرگان ادب، رمان‌ها و مجموعه داستان‌های تالیف ‌شده و در بخش مهرگان علم، کتاب‌های تالیف یا ترجمه شده با موضوع «محیط زیست» داوری خواهند شد.
نویسندگان برای اطلاع از ارسال کتاب خود، می‌توانند موضوع را از طریق ناشر اثر پیگیری کنند و چنانچه به هر علتی کتاب توسط ناشر ارسال نشده بود، این کار توسط نویسنده بلامانع است.
رمان‌ها و مجموعه داستان‌هایی که چاپ اول آن‌ها در خارج از ایران و به زبان فارسی منتشر شده در این دوره از جایزه مهرگان ادب داوری می‌شود بنابراین نویسندگان می‌توانند کتاب‌های خود را که در بازه زمانی ۲۱ مارس ۲۰۱۷ تا ۲۰ مارس ۲۰۱۹ (سال‌های ۹۶ و ۹۷) چاپ شده، حداکثر تا ۲۱ می ۲۰۱۹ (۳۱ اردیبهشت ۹۸) به دبیرخانه جایزه مهرگان ارسال کنند.
نشانی برای ارسال کتاب‌ها، تهران – صندوق پستی ۵۵۵-۱۹۶۱۵ و ایمیل برای ارتباط و پیگیری امور mehreganprize@gamil.com است.
جایزه ادبی مهرگان یا جایزه مهرگان ادب که سابقه برگزاری آن به سال ۱۳۷۸ بازمی گردد، تنها جایزه غیردولتی است که علاوه بر بخش های داستان و رمان، در حوزه محیط زیست و علم نیز جایزه اهدا می‌کند.
برگزیدگان نهایی هفدهمین و هجدهمین دوره این جایزه ۷ اردیبهشت معرفی و تجلیل شدند.
در بخش مهرگان ادب، جایزه « یک عمر تلاش در عرصه نوشتن» و در بخش مهرگان علم، جایزه «یک عمر تلاش در عرصه محیط زیست» به دو چهره بزرگ و تاثیرگذار ادبیات و محیط زیست ایران تعلق خواهد گرفت.