سنا خبر » فراخوان دومین جشنواره ملی فیلم ایثار


به گزارش نیوزنگار سنا نیوز ، عباس اعتماد در گفت و گو با نیوزنگار نیوزگزاری بسیج در شاهرود با اشاره به این فراخوان گفت: دومین جشنواره ملی فیلم ایثار با شعار « ترویج فرهنگ ایثار، افزایش امنیت و آرامش» برگزار می شود.
وی با اشاره به اهداف جشنواره افزود: تشویق و ترغیب فیلم باران به تولید آثار با موضوع « ایثار و شهادت» و « ایثار اجتماعی»، تحکیم ارتباطات و مبادلات فرهنگی با موثوع ایثار و شهادت در کشور و ترغیب و تشویق جوانان هنرمند جامعه اسلامی به ترویج فرهنگ ایثار با بهره گیری از ابزارهای هنری از اهداف این جشنواره ملی است.
مسئول بسیج هنرمندان شاهرود گفت: این جشنواره به آثاری اختصاص دارد که موضوع و مضمون آنها حول محور ایثار و شهادت بودن و به ترویج و توسعه این فرهنگ غنی توجه خاصی داشته باشد و در شش بخش و یک بخش ویژه برگزار می گردد.
وی با اشاره به بخش های جشنواره بیان کرد: مستند، فیلم‌ کوتاه داستانی، پویانمایی، نماهنگ (کلیپ)، فیلم های مردمی و ایده، طرح و فیلمنامه های کوتاه از بخش های ششگانه جشنواره است و بخش ویژه اختصاص به فیلم های ۱۲۰ ثانیه ای است.
اعتماد با بیان اینکه آثاری که در راستای اهداف جشنواره مناسب تشخیص داده شود علاوه بر اهدا جوایز ، نسبت به خریداری اثر اقدام خواهد شد گفت: اهدا تندیس، لوح تقدیر و‌هدیه نقدی جوایز آثار برتر در رشته های عنوان شده است.
وی مهلت ارسال آثار را ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۷ عنوان کرد و افزود: شرکت کنندگان می بایست به صورت پست سفارشی یا حضور آثار را به آدرس دبیرخانه، تهران، خیابان آیت الله طالقانی،خیابان ملک الشعرای بهار شمالی، پلاک ۵، ساختمان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و‌ امور ایثارگران،طبقه دوم، اداره کل امور هنری (گروه تلویزیونی شاهد) تحویل نمایند.
اعتماد افزود: جوایز در یک رشته و تنها به یک نفر اهدا می شود و به فیلم های بازبینی شده و راه یافته به بخش مسابقه گواهی حصور در جشنواره دادن می شود و درج مشخصات کارگردان یا تهیه کننده و شماره تماس بر روی اثر ارسالی الزامی است.
وی با اشاره به شرایط هر بخش جشنواره گفت: در بخش مستند و فیلم کوتاه داستانی حداکثر زمان آثار ۴۰ دقیقه و در بخش پویانمایی حداکثر ۱۵ دقیقه و در بخش نماهنگ و فیلم های مردمی حداکثر ۵ دقیقه با دوربین های خانگی و موبایل می باشد و در بخش ایده حداکثر یک برگ کاغذ A4، طرح ها حداکثر سه برگ کاغذ A4 و فیلمنامه های کوتاه حداکثر در ده برگ A4 که ۲۱ خط و هر خط ۱۵ کلمه ارائه شود.
وی گفت: علاقمندان می توانند جهت شرکت در جشنواره و دریافت برگ درخواست، به کانون های بسیج هنرمندان شهرستان ها مراجعه و یا با تلفن ۰۹۱۰۷۳۴۷۱۲۴ دبیرخانه جشنواره تماس حاصل نمایند.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.