سنا خبر » فراخوان دومین جشنواره بورس و رسانه


به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام انتشار فراخوان دومین جشنواره بورس و رسانه به پایگاه نیوزی بازار سرمایه (سنا) گفت: جشنواره بورس و رسانه در راستای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و افزایش سواد مالی در جامعه و به منظور توسعه همکاری بازار سرمایه با رسانه‌های کشور اعم از مطبوعات، نیوزگزاری‌ها و شبکه‌های رادیو و تلویزیونی و نیز قدردانی از تلاش و همت فعالان عرصه رسانه برگزار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: آثاری می توانند در دومین جشنواره بورس و رسانه شرکت کنند که از اول مرداد ۱۳۹۶ تا ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تولید و از طریق یکی از رسانه های کشور (مطبوعات، نیوزگزاری ها، پایگاه های اطلاع رسانی، صدا و سیما و …) منتشر شده باشد. ضمن اینکه آثار ارسالی حتما باید در قالب محورهای تعیین شده باشد.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: ارسال آثار تنها از طریق مراجعه به سایت جشنواره به نشانی festpress.seo.ir انجام می شود.
یاسر فلاح، آخرین مهلت ارسال آثار را اول مرداد ۱۳۹۷ ذکر و خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در بخش های رادیویی و تلویزیونی لازم است پس از تکمیل فرم الکترونیکی در سایت جشنواره، نسخه با کیفیت آثار صوتی و تصویری برروی لوح فشرده به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.
از برگزیدگان طی مراسمی با اهداء تندیس جشنواره، لوح سپاس و جوایز ارزنده تقدیر خواهد شد.
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: جوایز جشنواره به نفرات اول تا سوم در هر یک از بخش های نیوز، گزارش، گفت و گو، تیتر ، عکس نیوزی، یادداشت، مقاله و سرمقاله و به رسانه های دیداری و شنیداری تعلق خواهد گرفت. جایزه ویژه هم با موضوع «نقش بازار سرمایه در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی» اعطا خواهد شد.
یاسر فلاح با اشاره به محورهای قابل ارائه در دومین جشنواره بورس و رسانه توضیح داد: نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌ها، سهم اوراق بدهی در توسعه بازار سرمایه ،مشکلات و موانع حضور و فعالیت بنگاه‌ها در بازار سرمایه، اقدامات صورت گرفته در راستای اصلاح ساختار و مقررات بازار سرمایه از جمله کاهش توقف نمادها، تغییر روش عرضه‌های اولیه و سایر موارد، نقش بورس‌های کالایی در شفافیت اقتصادی و جلوگیری از انحصار، چگونگی توسعه فرهنگ سهامداری در افق پیش روی بازار سرمایه، اثرگذاری بازار سرمایه در حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، بررسی نقش متقابل بازار سرمایه و کسب و کارهای نوین در رشد اقتصادی کشور، محورهای هشتگانه این جشنواره خواهند بود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین در تبیین مقررات جشنواره اظهار داشت: هر شرکت کننده می تواند در مجموع ۵ اثر ارسال کند و به همراه آثار باید فرم الکترونیکی شرکت در جشنواره که در سایت مربوط قرار دارد تکمیل و ارسال شود ؛ البته شرکت همه نیوزنگاران و فعالان رسانه‌ای کشور در این جشنواره آزاد است.
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به قالب های آثار قابل ارائه به جشنواره نیز گفت: دومین جشنواره بورس و رسانه در بخش ” رسانه های مکتوب و دیجیتال” (شامل روزنامه‌ها، نشریات ادواری، نیوزگزاری‌ها و سایت‌های نیوزی – تحلیلی) و در قالب های نیوز ، گزارش ، گفت و گو، تیتر، یادداشت، مقاله و سرمقاله، در بخش “رسانه های دیداری و شنیداری” برای برنامه های رادیویی و تلویزیونی شامل گزارش، مستند، گفت و گو و … و همین طور در بخش “عکس نیوزی” برگزار می شود. جایزه ویژه جشنواره نیز با موضوع «نقش بازار سرمایه در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی» تعلق خواهد گرفت.
تقویت زمینه های اطلاع رسانی مناسب برای افزایش سواد مالی جامعه، ارتقاء فرهنگ سرمایه گذاری بر پایه ارزش‌های اسلامی – ایرانی در کشور، تجلیل از نقش نیوزنگاران در نقادی و هم‌افزایی حوزه‌های مالی و سرمایه‌ای کشور، استعدادیابی در بین جامعه نیوزی و شناسایی نیوزنگاران علاقه‌مند به مفاهیم بازار سرمایه و نهایتا فراهم‌آوردن زمینه افزایش سهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره بورس و رسانه اعلام شده است.
خاطرنشان می شود: ارسال اثر در بخش های مختلف جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی توسط ارسال‌کننده است و در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ، آثار موردنظر از چرخه جشنواره حذف می شود. همچنین آثاری که بدون نام صاحب اثر یا با نام مستعار چاپ شده باشند، در صورت رسیدن به مرحله نهایی داوری، نیازمند تایید مدیر مسئول رسانه خواهد بود. در صورت تشخیص دبیرخانه یا هیات داوری ارسال اصل آثار نیز ضروری است. آثار ارسالی می‌توانند به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی ارائه شوند.

تاریخ دقیق مراسم اختتامیه به همراه اعلام نتایج و تقدیر از برگزیدگان مرداد ماه ۱۳۹۷ متعاقباً اعلام خواهد شد.
دبیرخانه دومین جشنواره بورس و رسانه به نشانی تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، شماره ۱۳، سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل و تلفن: ۸۴۰۸۳۷۰۹ آماده پاسخگویی به سوالات در خصوص این جشنواره است .