سنا خبر » فراخوان دومین جشنواره ابوذر آذربایجان‌شرقی


به گزارش «سنا نیوز»، دبیر علمی دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان‌شرقی، آیین‌نامه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان را تشریح کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، محمد عزیزی‌راد، دبیر علمی دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان‌شرقی امروز در جمع نیوزنگاران اظهر داشت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های عکس، گزارش، مصاحبه، نیوز، یادداشت یا سرمقاله، کاریکاتور و موشن‌گرافی به دبیرخانه جشنواره واقع در سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی ارسال کنند.

وی محورهای جشنواره را “مقاومت و دفاع مقدس”، “مسائل صنفی نیوزنگاران”، “بصیرت و دشمن شناسی”، “اقتصاد مقاومتی”، ” حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی”، “مبارزه با آسیب‌های اجتماعی” و “خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی” عنوان کرد.

عزیزی راد ادامه داد: آثار باید در یکی از قالب‌های نامبرده شده باشد و از یکم مهر ماه ۹۶ تا ۳۰ مهر ۹۷ در یکی رسانه‌ها و نشریات استانی، نیوزگزاری‌ها و پایگاه‌های نیوزی مجوزدار منتشر شده باشد.

وی با بیان اینکه آثار حتما باید با نام و با تائید مهر نشریه باشد افزود: آثار ارسالی نیوزنگاران‌ در رسانه‌ها و نشریات سراسری که نمایندگی و ویژه نامه استانی دارند مورد پذیرش قرار می‌گیرند؛ ضمن این‌که ارسال آثار نیز به صورت دستی و یا از طریق پست و فرم‌های خاص خواهد بود که به‌زودی منتشر می‌شود.

دبیر علمی دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان‌شرقی گفت: تمام فعالان رسانه‌ای استان می‌توانند در جشنواره شرکت کنند و هر نیوزنگار می‌تواند در همه محورهای اعلام شده بدون هیچ محدودیتی آثار خود را به دبیرخانه ارسال کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه جشنواره‌های مطبوعاتی در راستای تقویت سطح کیفی تولیدات رسانه‌ای اظهار داشت: در اولین جشنواره ابوذر بیش از ۵۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد و ۲۲ اثر بعد از داوری به عنوان آثار برتر و شایسته تقدیر تجلیل شدند.