سنا خبر » فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی حوزه شناختی


به گزارش «سنا نیوز»، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی برای افزایش هم افزایی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی در راستای تحقق اهداف مصوب درحوزه علوم شناختی، هشتمین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی را منتشر کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، تمرکز این فراخوان بر مسایل شناختی فراگیر جامعه است. علاقه‌مندان تا ۱۹ تیر ماه سال جاری فرصت ارائه درخواست خود را دارند و می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد درخواست خود را ارسال کنند.

هدف از حمایت از این طرح‌های پژوهشی تشکیل هسته‌های تحقیقاتی در حوزه شناختی است. تشکیل هر هسته از طریق تعریف مجموعه‌ای از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری رسیدن به یک هدف مشترک و مشخص در حوزه شناختی را دنبال می‌کند. البته طرح پیشنهادی باید ترکیبی از حداقل دو پایان‌نامه باشد که جهت تحقق یک هدف تعریف شده‌اند. پایان‌نامه‌های تعریف شده باید در راستای یک خط پژوهشی، توسعه فناوری یا خدمات در حوزه شناختی در چارچوب اولویت‌های ستاد باشد و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کند.

همچنین تاکنون هفت مرحله از فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی از سوی ستاد منتشر شده است که در نتیجه این فراخوان‌ها بیش از ۱۲۰ طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش حمایت‌های ستاد علوم شناختی قرار گرفتند.

ستاد علوم شناختی در راستای سیاست‌های خود می کوشد با حمایت از طرح‌های پژوهشی زمینه ترویج دانش علوم شناختی در سطح کشور هرچه بیشتر فراهم شود و انگیزه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه‌های علوم و فناوری‌های شناختی‌ گسترش یابد.

رزومه علمی و فرم ثبت نام را از وبسایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری (cogc.ir) دریافت، تکمیل و ارسال کنند.