سنا خبر » فراخوان حمایت از تولید تئاتر در حوزه هنری اردبیل


به گزارش «سنا نیوز»، حوزه هنری استان اردبیل در راستای تحقق اهداف والای فرهنگی انقلاب اسلامی، با هدف حمایت از تولید آثار فاخر و ارزشمند نمایشی، فراخوان حمایت از تولید تئاتر را با شعار «اخلاق و تئاتر» منتشر کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، به نقل گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان اردبیل، حسن قهرمانی، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان اردبیل با اعلام این نیوزافزود: آثاری که مفهوم اخلاق در زندگی را لحاظ نمایند در اولویت پذیرش می باشند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل«ارزش‌های دینی»، «انقلاب اسلامی- دفاع مقدس»، « سبک زندگی ایرانی- اسلامی»، «ادبیات کهن اسلامی و ایرانی»، «موضوعات اجتماعی»، «ادبیات شفاهی و آیین‌های بومی منطقه‌ای در ارتباط با ارزشهای فرهنگی مانند صله رحم، دستگیری از نیازمندان و… » از دیگر اولویت های این فراخوان عنوان کرد.

قهرمانی اظهار داشت: نمایشنامه‌های ارسالی نباید توسط همان گروه قبلاً در جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای و سراسری شرکت کرده باشند.

وی اضافه کرد: دراین فراخوان مقرر شده که آثار نمایش نامه نویسان بومی در اولویت باشد و ارائه مجوز نویسنده الزامی است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل گفت:  هنرمندان متقاضی از سراسر استان‌  می توانند با لحاظ شعار فراخوان، ویژگی‌های بومی و اقلیمی منطقه خود شامل زبان، آداب، سنن، رسوم و آیین‌های سنتی را مورد توجه قرار دهند تا تولیدات رنگ و بوی بومی – منطقه ای را داشته باشد.

این مسوول با بیان اینکه جهت ایجاد تنوع در گونه‌های نمایشی ارسال آثار کمدی نیز مورد توجه است، افزود:  نمایش نامه‌های ارسالی توسط کارشناسان مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری بازخوانی شده و سه اثر برای تولید انتخاب می شود.

وی اضافه کرد: پس از مرحله بازخوانی و اعلام اولویت‌ها و انتخاب آثار برتر، با مجری طرح قرارداد تولید انعقاد می شود.

قهرمانی گفت: قراردادها براساس حجم کار تولیدی اعم از تعداد نفرات تیم اجرایی، دکوراسیون،کاراکترها و هزینه ی طراحی های لازم برای اثر منعقد می شود.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل درپایان گفت: حوزه هنری استان اردبیل به منظور بازبینی و ارتقای سطح کیفی اثر، گروهی از بهترین نمایشنامه نویسان و کارگردانهای تئاتر استان را جهت ارائه مشاوره فنی به گروه‌های متقاضی معرفی می کند تا در صورت دارا بودنِ اشکالات فنی و هنری آثار تصویب شده، نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

گفتنی است مهلت ارسال متون تا ۱۵مهر ماه ۱۳۹۷ بوده و آثار تولیدی تا اواخر بهمن۹۷ باید اجرا شود.

علاقمندان می توانند متون نمایشی خود را به نشانی دبیرخانه واقع در اردبیل- میدان علی‌آباد، به سمت سه راه نیار، روبروی نیروگاه برق،حوزه هنری استان اردبیل، واحد هنرهای نمایشی ارسال کنند. و یا با شماره ۲- ۳۳۶۲۹۱۹۱-۰۴۵ تماس حاصل نمایند.