سنا خبر » فراخوان جشنواره ملی عکس آیات در کرمان


به گزارش «سنا نیوز»، آخرین مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی عکس آیات با عنوان “قرآن ، معنای زندگی در استان کرمان ۲۱ مهر اعلام شد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، به نقل گزارش نیوزگزاری صداوسیما این جشنواره با هدف آشنایی بیشتر جامعه با مفهوم قرآن به عنوان یک راهکار و مسیر عبور در همه زمینه و جوانب برای زندگی بهتر و سالم ، همزمان با ولادت نبی اکرم (ص) پیامبر رحمت و مهربانی و هفته وحدت ، آبان امسال در موزه صنعتی کرمان برگزار می شود.

معنویت یا عرفان عملی با فرهنگ قرآن برای زندگی بهتر ،  روزنه عشق به همنوع با توجه به تاکید قرآن بر بخشش ، مراسم و اعیاد قرآنی ، شب های قدر در ماه مبارک رمضان و مناسک حج ، سبک زندگی سالم با توجه به آیات و روایات ، فضاهای اسلامی (مساجد ، امامزاده ها ، تکایا) مرتبط با مراسم  و مناسبت های دینی از محورهای این همایش است.

داوطلبان برای شرکت در این جشنواره مهلت دارند ، آثار خود را حداکثر تا ۲۱ مهر به دبیرخانه این جشنواره به نشانی www.ivaquran.ir ارسال کنند.
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  امروز در نشست نیوزی و رونمایی از پوستر جشنواره ملی عکس آیات کشور در کرمان گفت: دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابزار هنر برای گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه استفاده می‌کند و با زبان هنر می‌توان با همه دنیا صحبت کرد و نیاز به گویش نیست.

آقای  امیرنیا با اشاره به برگزاری  جشنواره‌های ملی مختلف قرآنی در  استان‌ها و  استقرار دبیرخانه آنها در مرکز استان‌ها گفت:  این جشنواره‌ها  به‌ صورت دو سالانه برگزار می‌شود.

وی از برگزاری دومین جشنواره ملی عکس آیات با عنوان “قرآن ، معنای زندگی در استان کرمان آبان امسال نیوز داد و ابراز  امیدواری کرد این جشنواره گامی مهم برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی  باشد و استعدادهای موجود در این زمینه  شکوفا شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و دبیر دومین جشنواره عکس آیات هم گفت: نام نویسی و دریافت تصاویر جشنواره  ملی عکس آیات از امروز آغاز شد و سه‌شنبه ۲۱ مهر امسال  پایان مهلت ارسال آثار است.

آقای علیزاده  افزود: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان جشنواره ۳۰ آبان امسال برگزار می‌شود و در هر چهار بخش ملی ،  استانی ،  ویژه و مردمی به سه نفر اول جوایز نقدی اهداء می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همچنین افزود: استان کرمان تاکنون ۱۳ دوره نمایشگاه در مرکز استان و ۱۲۰مورد نمایشگاه با محوریت قرآن کریم در شهرستان های استان برپا کرد و همین موضوع سبب پذیرش میزبانی استان برای برگزاری دومین جشنواره عکس آیات کشور شد.

در این مراسم از پوستر دومین جشنواره ملی عکس آیات کشور با شعار ” قرآن معنای زندگی “رونمایی شد .