سنا خبر » فراخوان جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون در خوزستان


به گزارش «سنا نیوز»، فراخوان بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خوزستان اعلام شد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت : علاقمندان می توانند در سه بخش تخصصی (قصه‌گویی)، عمومی (فیلم ۹۰ ثانیه‌ای) و علمی (مقاله‌نویسی) در این جشنواره شرکت کنند.
وحید کیانی افزود : بخش تخصصی قصه‌گویی، از دو بخش اصلی ملی شامل «دختران و پسران (۱۴ تا ۱۸ سال)»، «زنان و مردان (۱۸ سال به بالا)» و «مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها» و بخش بین‌الملل شامل «برگزیدگان ۲۰ دوره جشنواره قصه‌گویی در مراحل بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای»، «قصه‌گویان و مجریان حرفه‌ای دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور» و «داوطلبان سایر کشورها» تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه محور موضوعی این دوره از جشنواره «قصه زندگی من (زندگی بهتر، غم و شادی)» تعیین شده است ادامه داد : همچنین قصه‌گویان در حوزه تکنیکی می‌توانند به دو شیوه «قصه‌گویی سنتی» (کلاسیک) شامل قصه‌گویی به شیوه‌ی روایت‌گری بدون ابزار و «قصه‌گویی خلاق» با استفاده از ابزار، امکانات دیداری و شنیداری و قصه‌های خود را در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی روایت کنند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت : شرکت‌کنندگان در جشنواره تا تاریخ ۲۵ شهریور امسال می توانند جهت اطلاعات بیشتر و بارگزاری فیلم ‌قصه‌های خود به سایت جشنواره به نشانی .www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.