سنا خبر » فراخوان بيست و چهارمین جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي


به گزارش «سنا نیوز»، به نقل «روابط عمومی» دانشگاه، بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی به منظور تجلیل و تکریم از محققین برجسته ایرانی داخل و خارج از کشور و معرفی فعالیت‌های تحقیقاتی برتر علوم پزشکی دی ماه ۱۳۹۷ در دو قسمت برگزار می‌گردد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، مطابق دوره های گذشته این دوره شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است. برگزیدگان دسته اول، از بین محققین، محققین جوان و دانشجو و صاحبان پژوهشهای برتر وبرگزیدگان حقوقی از میان مؤسسات مرتبط با پژوهش شامل دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مراکز رشد فناوری و همچنین مؤسسات غیردولتی حامی پژوهش معرفی خواهند شد.​

افراد حقیقی(پژوهشگران حوزه سلامت):

محققین ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور (دارای حداقل H index دوازده (
محققین جوان و دانشجو (دارای حداقل H index هشت(
صاحبان ابداعات و اختراعات
صاحبان پژوهش های برتر

که آثار آنها در یکی از کمیته های علوم پایه پزشکی، علوم بالینی و سلامت و ابداعات، اختراعات و فناوری مورد بررسی قرار می گیرند.

تبصره:
H index داوطلبین بر اساس پایگاه داده Scopus مورد ارزیابی قرار می گیرد.
رعایت شرط حداقل H index برای موارد ۳ و ۴ الزامی نمی باشد.

نهادهای حقوقی:
دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور
مراکز تحقیقاتی مصوب علوم‌پزشکی کشور
کمیته‌های تحقیقات دانشجویی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور
مجلات علمی، پژوهشی مصوب علوم پزشکی کشور
مراکز رشد فناوری مصوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور
سازمان‌های غیردولتی، شرکت‌ها، مؤسسات، انجمن‌های خیریه و انجمن‌های علمی حامی پژوهش‌های علوم‌پزشکی

شرایط شرکت در جشنواره:
افرادی که مایل به شرکت در گروه‌های محققین و محققین جوان یا دانشجو در هر کمیته هستند لازم است پس از ثبت نام، کارنامه پژوهشی ۸ سال گذشته شامل مقالات – کتب تألیفی و پتنت خارجی (از سال ۱۳۹۰ یا ۲۰۱۱ و به بعد) را از طریق سامانه الکترونیکی جشنواره ارسال نمایند.

محقق جوان، داوطلبان متولد ۱۳۶۲و به بعد (با ارائه تصویر شناسنامه) و محقق دانشجو، داوطلبان متولد ۱۳۵۸ و به بعد (با ارایه تصویر شناسنامه وگواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه) را شامل می گردد .
افرادی که مایل به شرکت در بخش ابداعات، اختراعات و فناوری در حیطه‌ علوم پزشکی می‌باشند لازم است پس از ثبت شرح کامل ابداع یا اختراع، کارنامه پژوهشی ۸ سال اخیر خود (از سال ۱۳۹۰یا ۲۰۱۱ و به بعد) را به انضمام مستندات لازم از طریق سامانه جشنواره ارسال نمایند. فقط در موارد استثنایی طبق نظر داوران شرط ارائه مقاله منتفی خواهد شد.

بر اساس آئین نامه بنیاد ملی نخبگان جهت استفاده از مزایای بنیاد لازم است سهم مشارکت داوطلب کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری حداقل ۴۵ درصد باشد.

محققینی که دارای مقاله ای با شرایط زیر باشند می توانند در هریک از کمیته های علوم پایه پزشکی یا علوم بالینی و سلامت در گروه پژوهش برتر ثبت نام نموده و مقاله خود را ارسال نمایند.

الف- داوطلب نویسنده اول یا مسئول باشد.
ب- مقاله در سه سال اخیر(۱۳۹۵ یا ۲۰۱۶ و به بعد) در مجلات معتبر علمی چاپ شده باشد.
ج- مقاله دارای حداقلCitation  ۳۰ در ISI باشد.
د- IF مجله حداقل ۱۰ باشد یا مقاله در ۱۰% اول نشریات تخصصی موضوع مقاله چاپ شده باشد .(راهنما در سایت(
ه- داوطلب دارای Affiliation) (وابستگی) یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ومراکز تحقیقات وابسته داخل کشور باشد.
کلیه داوطلبان گروه پژوهش برتر و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری لازم است موافقت نامه همه همکاران خود را آپلود نمایند، در غیر این صورت پرونده به کمیته داوران ارسال نخواهد شد.

دانشگاه ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مجلات علمی، پژوهشی و مراکز رشد فناوری مصوب علوم پزشکی کشور مطابق شاخص های تعریف شده در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارزشیابی و امتیازدهی می شوند و برترین ها به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی می گردند.
سازمان های غیردولتی، شرکت ها، مؤسسات، انجمن های خیریه و انجمن های علمی حامی پژوهش های علوم پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم پس از ثبت نام، مستندات و تأییدیه های انجام فعالیت های پژوهشی سازمان را با تأیید بالاترین مقام مسئول مؤسسه مربوطه به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ارسال می نمایند.

نکات قابل توجه:
تمام مراحل ثبت نام و ارسال آثار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری از طریق سامانه جشنواره انجام می گردد. داوطلبان کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در صورتیکه نمونه اختراع داشته باشند لازم است آنرا به همراه لوح فشرده حاوی فیلم اختراع خود به دبیرخانه ارسال نمایند.
برگزیدگان هشت دوره اخیر (دوره شانزدهم و به بعد) نمی توانند در این دوره از جشنواره شرکت نمایند. (به استثنای داوطلبین گروه پژوهش برتر(
انتخاب برگزیدگان کمیته های علوم پایه پزشکی و علوم بالینی و سلامت به استثنای داوطلبین پژوهش برتر براساس شاخص‌های کارنامه پژوهشی ۸ ساله اخیر صورت خواهد گرفت:

شاخص ها عبارتند از:

الف- مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانکهای اطلاعاتی
ISI(Web of Science), Medline, PubMed, PMC, Scopus
ب- کتب تألیفی
ج- پتنت خارجی
جهت بررسی و امتیاز دهی، ارسال Pdf هر مقاله الزامی است، در غیر اینصورت مقاله قابل بررسی نخواهد بود.
تنها به مقالاتی که در حیطه علوم پزشکی باشد امتیاز تعلق می گیرد.
به منظورتسهیل فرایند ثبت نام و آشنایی هر چه بیشتر داوطلبان، دستورالعمل ثبت نام، سایر راهنماها و لیست نشریات مورد نیاز در سایت جشنواره قابل دسترسی است.

ثبت نام:
متقاضیان می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام نمایند.
آغاز ثبت نام: ۲/۴/۹۷
مهلت ارسال آثار: ۳۰/۷/۹۷

اطلاعات تماس دبیرخانه:
آدرس:  تهران-شهرک غرب- بلوار فرحزادی- بلوار ایوانک- بین فلامک و زرافشان- ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- بلوکA- طبقه ۱۳

تلفن‌: ۸۱۴۵۵۴۱۷ و ۸۱۴۵۴۳۱۴
پست الکترونیک : razihbi@gmail.com

آدرس الکترونیکی: razi.research.ac.ir و razi.hbi.ir و razifestival.ir