سنا خبر » فراخوان برنامه حرفه‌ای‌های جوان یونسکو


به گزارش «سنا نیوز»،یونسکو به‌ منظور بهبود تنوع جغرافیایی و ترویج عدالت در کارکنان یونسکو، به دنبال استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های جوانان خلاق و نخبه در رشته‌های مختلف علمی است.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو، بر اساس دستورالعمل یونسکو، کمیسیون‌های ملی باید با در نظر گرفتن معیارهای زیر، حداکثر ۱۵ نفر را انتخاب و معرفی کنند:

  • حداکثر سن:۳۲ سال
  • داشتن مدرک دانشگاهی و تخصص در یکی از رشته‌های زیر: علوم آموزشی، سیاست عمومی، علوم طبیعی، علوم پایه، میراث فرهنگی، علوم اجتماعی و انسانی، ارتباطات و اطلاعات، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، اقتصاد، توسعه و همکاری‌های بین‌المللی، حقوق عمومی و بین‌الملل، مدیریت کسب و کار، دارایی، حسابداری، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات و مدیریت دانش
  • دانش عالی در زبان انگلیسی و فرانسه

علاوه بر موارد فوق، انتخاب افراد بر اساس ارزش‌هایی چون صداقت، حرفه‌ای بودن، احترام به تنوع و تعهد به دستورالعمل‌های یونسکو انجام خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا پایان ژوئن ۲۰۱۸ (۹ تیر ۹۷)، مدارک زیر را از طریق ایمیل ذیل به کمیسیون ملی یونسکو ارسال نمایند:

  • رزومه (در فرمت pdf)
  • مدرکی که نشان‌دهنده تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه باشد (اسکن شده در فرمت jpg یا pdf، با حداکثر حجم ۴۰۰ kb)
  • تصویر آخرین مدرک تحصیلی (اسکن شده در فرمت jpg یا pdf، با حداکثر حجم ۴۰۰ kb)

افراد برگزیده به‌شکل قراردادی، به‌عنوان کارکنان یونسکو در مقر اصلی و یا دفاتر منطقه‌ای مشغول به کار خواهند شد. برگزیدگان این فرصت را دارند که در ۱۲ ماه نخست خدمت از تجربیات و راهنمایی‌های یک مربی کارآزموده، استفاده کنند.

اطلاعات تماس:

تلفن: ۲۲۲۶۹۱۶۱-۰۲۱

ایمیل:rezaei@irunesco.org