سنا خبر » فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی


به گزارش «سنا نیوز»، فراخوان انگلیسی و عربی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون برای حضور قصه‌گویان علاقه‌مند خارجی، ترجمه و منتشر شد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علاقه‌مندان به هنر قصه‌گویی می‌توانند با موضوع قصه زندگی من (زندگی بهتر، غم و شادی) از درس‌ها، عبرت‌ها، تلاش‌ها، دوستی‌ها و … از هر آنچه که قصه زندگی من را می‌سازد، قصه‌هایی با رویکردهای اخلاقی و تربیتی آماده و ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان قصه‌گویان خارجی می‌توانند به دو شیوه قصه‌گویی سنتی (کلاسیک) شامل قصه‌گویی به شیوه‌ روایت‌گری بدون ابزار و قصه‌گویی خلاق با استفاده از ابزار و امکانات دیداری و شنیداری، قصه‌های خود را در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی ارائه کنند.

این فراخوان به شرایط شرکت در این رویداد فرهنگی اشاره کرده که بر اساس آن قصه‌گویی به صورت تک‌نفره و در مدت زمانی در نهایت ۱۵ دقیقه با ترجمه، ارسال نمونه اجرای قصه (دقیقاً طبق همان متن قصه‌ای) که ارسال می‌شود، رعایت پوشش مناسب و محتوای قصه منطبق با قوانین اسلامی در کشور جمهوری اسلامی ایران، از جمله شرایط آن است.

انتخاب قصه مناسب هم‌راستا با محورهای جشنواره، توانایی به‌کارگیری فنون قصه‌گویی (استفاده از زبان بدن، به‌کارگیری لحن و کلام، پرداخت قصه و …)، توانایی اجرای جذاب برای تعامل با مخاطبان کودک و نوجوان و خلاقیت و نوآوری (متن، اجرا و پوشش) از مهم‌ترین شاخص‌های داوری بین‌المللی از کشورهای مختلف، این رویداد فرهنگی است.

بر همین اساس، قصه‌ متقاضیان خارجی پس از بررسی از سوی هیأت داوران به بخش پایانی جشنواره راه پیدا می‌کند.

این فراخوان با این مقدمه منتشر شده است: هر آدمی قصه‌ای دارد از شادی‌ها و غم‌ها، سختی‌ها و آسانی‌ها، خاطره‌ها، لحظه‌های ماندگار کودکی، تلخی‌ها و شیرینی‌ها، قصه‌هایی که هر کدام درسی است برای زندگی. همه ما در زندگی روزانه خود بارها از این کتاب پرخاطره قصه‌هایی را برای ارتباط با دیگران روایت می‌کنیم. گاهی با بیان رنج‌ها برای ایجاد همدلی و گاهی از عشق و شادی برای همراهی.

بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد» برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان خارجی در جشنواره تا ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۷ فرصت دارند قصه، بیوگرافی کامل و فیلم اجرا را به سایت این مجموعه ارسال کنند.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اواخر آذر ۱۳۹۷ در تهران برگزار می‌شود.