سنا خبر » جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه


به گزارش «سنا نیوز»،  معصومه حسنی خوانسار در گفت‌وگو با نیوزنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: این جشنواره به منظور ترویج سبک زندگی رضوی بخشی با عنوان مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌شود.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز،  وی با بیان اینکه این جشنواره برای سه گروه سنی کودک(۴ تا ۱۱سال)، نوجوان(۱۱ تا ۱۷ سال) و جوان و بزرگسال(۱۷ سال به بالا) برگزار می‌شود، افزود: بخشی از جشنواره با عنوان مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی برگزار می‌شود و شرط اولیه شرکت در این مسابقه مشارکت یکی از والدین در این بخش است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: درباره داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) در رده سنی کودکان چهار تا ۱۱ سال، کتاب مژده گل با نویسندگی محمود پوروهاب و کتاب مهمان خراسان با گردآورندگی سعید بیابانکی معرفی شده است.

وی افزود: کودکان می‌توانند به انتخاب خود از جذاب‌ترین بخش کتاب ضبط یا فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش تا ۳۱ تیرماه ارسال کنند.

خوانسار با بیان اینکه در رده سنی نوجوانان ۱۱ تا ۱۷ سال کتاب «کاش تو را می‌دیدم» به نویسندگی مژگان شیخی و کتاب «مسافر هشتم» به روایت مژگان شیخی جهت مطالعه مراجعه کنند، افزود: در رده‌های سنی ۱۷ سال به بالا کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران»، کتاب «ماه هشتم» و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» به ترتیب به نویسندگی علی کریمی جهرمی، مهدی غلامی و فاطمه سلیمانی ازندریانی می‌توانند به این کتاب‌ها مراجعه کنند.

وی گفت: علاقه‌مندان جهت شرکت در مسابقه می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا ۳۱ تیرماه به آدرس اینترنتی www.razavi.iranpl.ir و کتابخانه‌های عمومی استان ارسال کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه زمان داوری آثار ۲۵ مرداد ماه خواهد بود، افزود: از تمامی افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برای شرکت در آیین پایانی جشنواره دعوت خواهد شد.

وی گفت: منابع جشنواره و پرسشنامه‌ها را می‌توانند از کتابخانه‌های عمومی کشور یا از طریق سامانه این جشنواره به نشانی razavi.iranpl.ir دریافت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه درباره اهدای جوایز به خانواده‌ها افزود: به خانواده‌های اول سه نفره،۷۵۰ هزار تومان، خانواده‌های اول و دوم دو نفره ۵۰۰ هزار تومان، خانواده‌های اول چهار نفره ۱۰۰ هزار تومان، خانواده اول پنج نفره ۱۵۰ هزار تومان، به خانواده دوم سه نفره ۵۰۰ هزار تومان، به خانواده دوم چهار نفره ۷۵۰ هزار تومان و به خانواده‌ دوم پنج نفره ۱۰۰ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.