سنا خبر » جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی کهگیلویه و بویراحمد


به گزارش «سنا نیوز»، هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی بین کانون های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، حجت الاسلام رضا قاسمی، رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد به نیوزنگار نیوزگزاری شبستان در یاسوج، گفت: هفتیمن جشنواره ملی سفرنامه و خاطره‌ نویسی رضوی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌ المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه السلام) به مناسبت دهه کرامت برگزار می‌ شود .
وی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌ های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل‌ بیت (علیهم السلام)، تقدیر از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و اهل‌ بیت (علیهم السلام) در دو بخش سفرنامه و خاطره‌ نویسی را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست .
قاسمی با بیان اینکه طبق فراخوان جشنواره بخش سفرنامه و خاطره‌ نویسی برای گروه سنی بزرگ‌سال بالای ۱۷ سال برگزار می‌ شود، اضافه کرد: گروه سنی نوجوان زیر ۱۷ سال تنها می‌ توانند در بخش خاطره‌ نویسی شرکت کنند .
این مسئول فرهنگی و هنری عنوان کرد: آثار ارسالی باید به یکی از موضوعات سفر به مشهد مقدس، زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی‌ الرضا (علیه السلام)، سفر به قم و زیارت حرم معصومه (سلام الله علیها)، سفر به شیراز و زیارت حرم حضرت شاه‌ چراغ (علیه السلام) و زیارت امامزادگان باشد و در این دوره سفر و خاطره با موضوع زیارت حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام) نیز پذیرفته می‌ شود و آثار ارسالی حتماً باید به زبان فارسی نگارش شده باشد .
وی با بیان اینکه بخش ویژه جشنواره با موضوع پیاده‌ روی اربعین حسینی برگزار می‌ شود، گفت: در این بخش افرادی که در مراسم باشکوه پیاده‌ روی اربعین سرور و سالار شهیدان شرکت کرده‌ اند، می‌ توانند آثار خود را در قالب خاطره و سفرنامه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
قاسمی ابراز داشت: علاقه‌ مندان برای شرکت در این جشنواره می‌ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرایند ثبت‌ نام از طریق تارنمای شمس توس با نشانی portal.shamstoos.ir و ilam.shamstoos.ir اقدام کنند .

 

رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه فراخوان این جشنواره ملی برای اعضای کانون های فرهنگی مساجد این استان ارسال شده، فراخوان بین کانون ها منتشر شده است.