سنا خبر » جشنواره استانی قرآن و عترت در دهدشتبه گزارش «سنا نیوز»،آیین افتتاح جشنواره استانی قرآن و عترت در فرهنگ سرای هنری شهر دهدشت برگزار شد.
به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛به نقل از نیوزگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح جشنواره استانی قرآن و عترت در دهدشت شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه این جشنواره قرآنی در سه بخش قرائت، ترتیل (ویژه برادران) و حفظ برگزار می‌شود، گفت: مسابقه بخش حفظ نیز در چند قسمت حفظ یک تا ۵ جزء، حفظ ۵ تا ۱۰ جزء، حفظ ۱۰ تا ۲۰ جزء، حفظ ۲۰ تا ۲۵ جزء و حفظ کل قرآن کریم انجام می‌شود.
ایرج کاظمی جو افزود: شرکت کنندگان از تمام شهرستان‌های استان در بخش‌های مختلف از جمله قرائت، ترتیل و حفظ در دو نوبت صبح و عصر به رقابت می‌پردازند.
وی گفت: در این مسابقات ۱۳۰ نفر در دو بخش برادران و خواهران شرکت کرده و لیست اسامی برگزیدگان در هر بخش به دبیرخانه استان اعلام که در مراسم اختتامیه در مرکز استان از آن‌ها تجلیل می‌شود.
وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره محدودیت سنی ندارد، بیان کرد: شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت از اهداف اصلی این جشنواره است.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.