سنا خبر » بیست و نهمین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی «عشق کتاب»


به گزارش «سنا نیوز»،معاونت پژوهش و فناوری اطلاعات آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اعضای خانواده، بیست و نهمین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی «عشق کتاب» را به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر،  برگزار می نماید.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛ به این منظور، کتاب «جاذبه و دافعه علی(ع)» اثر استاد شهید مرتضی مطهری، انتخاب شده است.

در پیشگفتار این کتاب آمده است:

«شخصیت عظیم و گسترده امیرالمومنین علی(ع) وسیع­تر و متنوع­تر از این است که یک فرد بتواند در همه جوانب و نواحی آن وارد شود و توسن اندیشه را به جولان آورد. برای یک فرد، حداکثری که میسر است این است که یک یا چند ناحیه معین و محدود را برای مطالعه و بررسی انتخاب کند و به همان قناعت ورزد.

یکی از جوانب و نواحی وجود این شخصیت عظیم، ناحیه تاثیر او بر روی انسان­ها به شکل مثبت یا منفی است و به عبارت دیگر«جاذبه و دافعه» نیرومند اوست که هنوز هم نقش فعال خود را ایفا می نماید و در این کتاب درباره­اش گفتگو شده است.

شخصیت افراد از نظر عکس العمل سازی در روح­ها و جان­ها یکسان نیست. به هر نسبت که شخصیت حقیرتر است، کمتر خاطرها را به خود مشغول می دارد و در دل­ها هیجان و موج ایجاد می کند، هرچه عظیم­تر و پرنیرو تر است، خاطره انگیزتر و عکس العمل ساز تر است، خواه عکس العمل موافق یا مخالف. »

از مزایای این مسابقه، غیرحضوری بودن آن است تا مخاطب بتواند از هر جای کشور در این مسابقه شرکت نماید.

شرکت کنندگان می­توانند از ۱ الی ۱۷ فروردین­ماه ۱۳۹۷ بصورت آنلاین در پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه تخصصی و مرکز پژوهشی آستان مقدس به نشانی lib.shahecheragh.ir در این مسابقه شرکت نمایند. در پایان، به ده نفر از کسانی که به تمامی سؤالات پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، کارت هدیه یکصدهزار تومانی تعلق خواهد گرفت.

علاقه­مندان می­توانند علاوه بر تهیه کتاب ارزشمند «جاذبه و دافعه علی(ع)» اثر استاد شهید مرتضی مطهری، از کتابفروشی­ها، نسخه الکترونیکی آن را از لینک زیر دریافت نمایند.

لینک دریافت کتاب «جاذبه و دافعه علی(ع)» اثر استاد شهید مرتضی مطهری

 

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.