سنا خبر » اولین فراخوان طرح‌های پژوهشی منتشر شد


به گزارش «سنا نیوز»،دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اولین فراخوان طرح‌های پژوهشی را منتشر کرد.

به گزارش نیوزنگار سنا نیوز، از مرکزکرمانشاه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در راستای حمایت از تحقیقات کاربردی و نیاز محور، آمادگی خود را برای پذیرش طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تعیین شده اعلام کرد.
در این فراخوان آمده است:محققان و پژوهشگران می‌توانند، پروپوزال اولیه پیشنهادی خود را، تا تاریخ ۲۸ خرداد جاری به این معاونت از طریق پست الکترونیکی research_it@kums.ac.ir ارسال کنند.
اولویت‌های در نظرگرفته شده در این فراخوان، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، تصادفات جاده ای، اختلالات روانی با تاکید بر اختلالات خلقی (افسردگی-Anxiety و.)، سرطان، بیماری‌های مزمن انسدادی ریه (COPD)، سوء مصرف مواد و بیماری‌های مرتبط، تولد نوزاد پیش از موعد Neonatal preterm))، مولفه‌های اجتماعی، رفتاری و محیطی موثر بر سلامت، بیماری‌های عفونی (با تاکید بر بروسلوز، HIV، سالک، هپاتیت، سل، جذام و بیماری‌های منتقله از راه جنسی) اعلام شده است.
در این فراخوان یادآوری شده طرح‌های تحقیقاتی باید فراتر از طرح‌های معمول دانشگاهی باشند وطرح‌های تحقیقاتی با جلب مشارکت‌های ملی و بین المللی (در صورت ارایه مستندات قانونی)، طرح‌های تحقیقاتی مداخله‌ای و چند مرکزی در اولویت پذیرش قرار دارند.
سابقه انجام کار با موضوع مرتبط و متدولوژی مشابه برای محقق اصلی و ارائه یک طرح توسط هر نفر از شرایط متقاضیان اعلام شده است.