سنا خبر » اعلام فراخوان هشتمین دوره جشن کتاب سال سینمای ایران


به گزارش «سنا نیوز»،فراخوان هشتمین دوره جشن کتاب سال سینمای ایران منتشر شد. به گزارش امتداد نیوز، خانه سینما به منظور ارج نهادن به تلاش های نویسندگان و مترجمان حوزه ادبیات سینمای ایران که در رشد و ارتقای سینمای کشور سهم دارند و نیز برای کمک به جریان سازی در زمینه تالیف، ترجمه و نشر، هشتمین دوره جشن کتاب سینمای ایران را برگزار می کند.
به گزارش نیوزنگار سنا نیوز؛ ضوابط تمام کتاب های سینمایی که از مهر ماه ۹۶ تا پایان شهریور ماه ۹۷ برای نخستین بار چاپ و توزیع شده باشد. کتاب هایی که به دبیرخانه جشن ارایه می شوند باید دارای شابک باشد. هر ناشر، مولف و یا مترجم می تواند با تکمیل فرم شرکت و ارسال ۸ نسخه از کتاب های خود به دبیرخانه جشن (مستقر در کتابخانه خانه سینما) در این رویداد شرکت کند.

هیات داوری

یک گروه ۷ نفره متشکل از نویسندگان، مولفان و مدرسان سینمایی، مجموعه آثار را ارزیابی و داوری می کنند و جوایز زیر را اهدا می کنند: هدهد زرین، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به بهترین تالیف. هدهد زرین، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به بهترین ترجمه. هدهد زرین، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به بهترین ناشر. هیات داوران همچنین می تواند در صورت صلاحدید، جایزه ای را (شامل هدهد زرین و هدیه نقدی) به انتخاب ویژه خود اختصاص دهد .

نکوداشت

دبیر جشن کتاب سال سینمای ایران جایزه ای با نام «دستاورد ادبیات سینمایی» به یکی از دست اندرکاران این حوزه به پاس یک عمر فعالیت اهدا خواهد کرد.

گاه شمار

جایزه ۳۱ شهریور ماه نود و هفت: آخرین مهلت تکمیل برگ شرکت در جشن کتاب سال و ارسال ۵ نسخه از کتاب به دبیرخانه. اول بهمن نود و هفت: اعلام نامزدهای جشن کتاب سال سینمای ایران. اول اسفند نود و هفت: برگزاری آیین جشن کتاب سال سینمای ایران و اعلام برندگان و اعطای جوایز.

در سایت سنا نیوز صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و … تنها در


کانال سنا نیوز
منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال سنا نیوز به آدرس


sana
شوید.