در جنگ با کره شمالی میلیون ها نفر کشته می شوند


برترین سایت خبرگزاری در ایران – سنا نیوز

پایگاه خبری تحلیلی سنا خبر (سنا) :

وزیر امور خارجه روسیه نسبت به پیامدهای بکارگیری نیروی نظامی علیه کره شمالی از سوی آمریکا هشدار داد و گفت که براثر این جنگ صدها هزار یا میلیون ها نفر کشته می شوند.

به گزارش ایرنا، «سرگئی لاوروف» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در مورد احتمال بکارگیری زور از سوی آمریکا علیه کره شمالی با بیان این مطلب افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها اعلام کرده است که در صورت لزوم از گزینه نظامی در مقابل کره شمالی استفاده خواهد کرد.
پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه به نقل از لاوروف نوشت: بارها این گونه سخنان در آمریکا و روسیه و برخی کشورهای دیگر مورد ارزیابی قرار گرفته و اعلام شده است که سناریوی نظامی علیه کره شمالی به فاجعه انسانی منجر خواهد شد.
وزیر خارجه روسیه گفت: امیدوار بودیم که حرکت مثبتی که در جریان المپیک زمستانی کره جنوبی بوجود آمد، ادامه یابد و هم اینک نیز امیدواریم که در بازیهای پارالمپیک 2018 ادامه داشته باشد و برای ایجاد شرایط مساعد برای آغاز مذاکرات (صلح شبه جزیره کره) بکار گرفته شود.
لاوروف یادآوری کرد: در هنگام بازیهای المپیک پیونگ چانگ هیاتی عالیرتبه از کره شمالی حضور داشت مذاکرات در سطح رئیس جمهوری کره جنوبی برگزار شد و هیات کره شمالی علاقه مند به دیدار با مایکل پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا بود که متاسفانه از این فرصت استفاده نشد.
وی با بیان اینکه در چند وقت اخیر کره شمالی هیچگونه آزمایش موشکی و هسته ای انجام نداد و آمریکا و کره جنوبی هم رزمایش برگزار نکردند، گفت: امید داشتیم طرفین از زمان آرامش برای پیشرفت در روند حل مسائل شبه جزیره کره استفاده کنند.
وزیر خارجه روسیه گفت: متاسفانه اقدامی نشد و اعلام شد که جوزف یان نماینده ویژه آمریکا در مساله کره شمالی به دلیل مسائل خانوادگی استعفا داده است، هر چند بسیاری باور ندارند که علت این استعفا آن گونه که یان گفته باشد.
وی افزود: ما به تلاش ها و تماس های خود ادامه خواهیم داد تا شرایط برای آغاز روند مذاکرات شش جانبه شبه جزیره کره فراهم شود و امروز نیز بر همین اساس با وزیر خارجه کره جنوبی گفت وگو کردم.
کره شمالی در سالهای اخیر در پاسخ به رزمایش های آمریکا با کره جنوبی و ژاپن چند آزمایش موشکی و نیز یک آزمایش هسته ای انجام داده است.
این کشور در اوج تحریم ها، اواخر سال 2017 آزمایش بمب هیدروژنی انجام داد که جهان را شگفت زده کرد.
کره شمالی پس از آن ادعا کرد که آزمایش بمب هیدروژنی موفقیت آمیز بوده و می تواند کلاهک های موشک های خود را به آن مجهز کند.
این کشور در 10 سال اخیر شش بار آزمایش هسته ای انجام داده است، پس از آزمایش بمب هیدروژنی، ژاپنی ها اعلام کردند که قدرت آزمایش آنان ۱۰ برابر بیشتر از آزمایش سال قبل تر بود.
کره شمالی همچنین فناوری موشکی خود را با توجه به تهدید های آمریکا و به رغم تحریم های شورای امنیت سازمان ملل ادامه داده است و مدعی است که موشک های قاره پیمایی دارد که می تواند علاوه بر هدف قرار دادن آمریکا، کلاهک های هسته ای بزرگ حمل کند.

ارسال شده در خبر