تروریست ها برخی روزها تا 80 خمپاره به سوی دمشق پرتاب می کنند


برترین سایت خبرگزاری در ایران – سنا نیوز

پایگاه خبری تحلیلی سنا خبر (سنا) : به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در مسکو با ‘سباستیان کورتس’ صدراعظم اتریش با اشاره به مذاکرات خود با همتای اترشی درباره اوضاع سوریه گفت: دورنمای حل و فصل مسائل سوریه به طرف های سوری و اقدام های آنها برای حل و فصل این مسائل بستگی دارد.
پوتین در سخنان خود که از شبکه تلویزیونی راشاتودی پخش می شد، گفت: البته در روند حل و فصل بحران سوریه، بازیگران خارجی نیز نقش دارند.
وی افزود: روسیه تلاش خواهد کرد تا روند حل و فصل سیاسی مسائل سوریه راه اندازی شود و قانون اساسی این کشور تدوین شود. تلاش می کنیم که مناطق مناقشه در سوریه به محدوده های همکاری تبدیل شود.
رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه، حضور گسترده گروه های افراط گرا و تروریستی مساله اصلی منطقه غوطه شرقی است، اظهار داشت: در قطعنامه 2401 شورای امنیت تاکید شده که مبارزه با این گروه ها پایان نیافته است.
پوتین گفت: با طرف های سوری توافق کردیم تا آتش بس برقرار شود، این اقدام برای خارج کردن غیرنظامیان از مناطق مناقشه انجام گرفت.
وی با بیان اینکه گروه بزرگی از ساکنان محلی از منطقه مناقشه (غوطه شرقی) خارج شد، اما گلوله باران اجازه انتقال افراد بیشتر را نداد، افزود: اگر تلاش کنیم می توانیم این مساله را حل کنیم، امیدواریم همکاری ها باعث بهبود وضع غوطه شرقی شود.
سباستیان کورتس صدراعظم اتریش نیز در ادامه کنفرانس مطبوعاتی گفت که جنگ داخلی در سوریه جریان دارد و این مساله بر وضعیت زندگی ساکنان آن تاثیر زیادی گذاشته و آن را سخت کرده است.
وی با بیان اینکه می خواهیم قطعنامه 2401 موثر باشد، اظهار کرد: گذرگاه های انسانی باید وجود داشته باشد تا وضعیت مردم بهبود یابد.
صدراعظم اتریش با ابراز خرسندی ازسرگیری مذاکرات سوری گفت: امیدواریم که روسیه که در سوریه نفوذ دارد بر اوضاع این کشور تاثیر بگذارد و شاهد پایان یافتن جنگ در سوریه باشیم.
شبک**اروپام*391*1346**1392
ارسال شده در خبر