اهداف بزرگ نیازمند اصلاحات بزرگ هستند


برترین سایت خبرگزاری در ایران – سنا نیوز

پایگاه خبری تحلیلی سنا خبر (سنا) :

رجب طیب اردوغان در کنگره کارآفرینان جهانی اظهار کرد، ترکیه حمایت قابل توجهی را از کارآفرینان صورت می‌دهد، چرا که “اهداف بزرگ” نیازمند “اصلاحات بزرگ” هستند.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در مراسم افتتاحیه کنگره کارآفرینان جهانی در استانبول با اشاره به فرودگاه جدید استانبول و نخستین پروژه خودروسازی بومی ترکیه، بر روحیه کارآفرینی قوی این کشور تاکید کرد.

اردوغان اظهار کرد: این فرودگاه از جانب پنج کارآفرین ساخته شده که دولت ترکیه آنان را به این کار ترغیب کرده است.

این فرودگاه که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری افتتاح شود، سالانه ظرفیت پذیرش 90 میلیون مسافر را دارد.

اردوغان افزود، در پی مرحله دوم ساخت و سازهای این فرودگاه که انتظار می‌رود تا سال 2023 تکمیل شود، این ظرفیت به 150 میلیون تا 250 میلیون مسافر افزایش خواهد یافت.

رییس جمهور ترکیه با اشاره به پروژه خودروسازی بومی ترکیه نیز خاطرنشان کرد: روحیه کارآفرینی چیزی عادی نیست.

نیهات زیبکچی، وزیر اقتصاد ترکیه نیز طی سخنان خود در این مراسم، چالش‌های عرصه اقتصاد و یافتن کارآفرینان را یادآور شد و اظهار کرد: از کارآفرینان در سراسر جهان دعوت می‌کنیم که به ترکیه بیایند.

کنگره چهار روزه “شبکه کارآفرینی جهانی” که به طور سالانه برگزار می‌شود، از 16 آوریل آغاز شده و میزبان نزدیک به 400 نماینده از سراسر جهان است. از جمله شرکت کنندگان در این کنگره، سیاستمداران، تجار، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی همچون بانک جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) هستند.

ارسال شده در خبر